במשך 38 שנות חייה שאנה הוגאן צברה לעצמה מוניטין של עיתונאית וסופרת מוערכת מז'אנר הפשע האמיתי, בין היתר בזכות ספרה "Picture Perfect" שעסק ברוצחת המורשעת ג'ודי אריאס והפך לרב מכר של הניו יורק טיימס. הקריירה המבטיחה של הוגאן נגדעה באחת לפני כשבועיים, וזאת לאחר שמתה בנסיבות טרגיות לעיני בנה הפעוט.

ב-27 באוגוסט הוגאן רחצה בבריכה שבביתה בפיניקס אריזונה יחד עם בנה היחיד, זאנדר בן 15 החודשים. על פי הודעת הפטירה, הוגאן איבדה בשלב מסוים את שיווי המשקל שלה, מעדה ונחבטה בראשו - כל זאת כשזאנדר הקטן לצדה. מאט לרוסה, בן זוגה של הוגאן מזה 20 שנה, הגיע תוך זמן קצר ומצא את בנם המשותף מחוץ לבריכה, כשמצוף לגופו, בעוד הוגאן מחוסרת ההכרה שקעה במים. 

לאחר שהובהלה לבית החולים הוגאן אושפזה במשך ימים ארוכים כשהיא במצב קריטי, אך לבסוף מצאה את מותה. "המוח שלה סבל מנזק כזה גדול", כתבה אחת מחברותיה של הוגאן בהודעה מטעם המשפחה והקרובים, "ואנחנו איבדנו אישה מדהימה". ההודעה מטעם המשפחה פורסמה בעמוד מיוחד באתר גיוס ההמונים GoFundMe, בו הגולשים יכולים לתרום כסף למען בן זוגה ובנה של הוגאן. "הגיוס יאסוף כסף כדי לשלם על החשבונות הרפואיים הנרחבים של המשפחה, עלויות ההלוויה ויתמוך בזאנדר בעודו גדל ללא אמא", נכתב שם. נכון להיום, הקמפיין האינטרנטי גייס כבר יותר מ-21 אלף דולר. 

ביום שישי האחרון, טרס הפרסום בכלי התקשורת האמריקאים על מותה של הוגאן, לרוסה פרסם פוסט בפייסבוק בו הודיע לקרוביו על מותה ונפרד ממנה. הוא סיפר כי הוגאן הייתה "אישה מופלאה" ו"החברה הכי טובה עבורי ועבור אלפים". לפי לרוסה, לבה, כליותיה והכבד של הוגאן נתרמו לאחר מותה לארבעה אנשים שונים, אותם הוא מקווה להכיר ביום מן הימים. "רציתי שיהיה ממנה כמה שיותר בעולם", הוא כתב.

חברתה של הוגאן, קתלין מאייר, ספדה לה גם היא בשיחה עם מגזין People וסיפרה: "בזמן בו אדיבות אנושית היא כל כך הכרחית, אנחנו איבדנו את אחת הנשים שהעניקה את זה לעולם - אבל כתביה של שאנה ימשיכו לחיות לנצח, החיים שהיא הצילה ימשיכו לחיות והיצירה הגדולה ביותר שלה, בנה הקטן, תגדל כדי לעורר השראה בכולנו".