מתי כספי ושלומית אהרון מכירים כבר כמעט 50 שנה, אבל רק עכשיו החליטו לעבוד ביחד. יולי, נכדתה בת ה-6 של שלומית, מככבת בקליפ - דבר טבעי כשלשיר שכתב והלחין כספי קוראים "VOVO", או "סבתא" בפורטוגזית. השיר אולי נולד בזכות הקורונה, אבל מתי חושב שהתגובה לנגיף הוציאה את העולם מדעתו. בריאיון למהדורה המרכזית טען כספי שהוא נדבק בקורונה והחלים מבלי ללכת לבית החולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"יש קורונה, אבל זו שפעת רגילה לחלוטין", אמר בריאיון. "אין מגפה בכלל, ואם תרוץ לכל בית חולים, אל מחלקת הקורונה, אתה תראה שהיא ריקה לגמרי". 

כספי הבהיר כי לדעתו אין מה לחשוש מהקורונה: "אני לא בקבוצת סיכון. אמנם אני בן 70, אבל אני אוכל בריא, אני לא לוקח תרופות וחליתי בקורונה אבל לא אשפזתי את עצמי. ידעתי שאם אני אגיע לבית החולים, אני אהיה חולה יותר". 

מתי כספי (צילום: Gilad Avidan .wikimedia  )
מתי כספי | צילום: Gilad Avidan .wikimedia

כספי סיפר על מה שעבר עליו: "הייתי בבית והיו לי קשיי נשימה. ישנתי איזה שני לילות לפחות בישיבה, עם הרבה כריות, ולא יכולתי לנשום. היה לי חום, אבל הכול היה בסדר. אשתי והבנות היו בחו"ל, לא רציתי להדאיג אותן אז אמרתי שאני קצת מצונן". כספי הוסיף: "הבנתי שאני חולה בקורונה על פי הסימפטומים. בהתחלה הנחו את כל הציבור: אם אתם מרגישים כאבי ראש ואם יש לכם קשיי נשימה במיוחד, נא להתקשר מיד למד"א. מזה הבנתי, רק שאני לא התקשרתי". 

כספי עורר סערה קלה לפני כמה שבועות, כשפרסם סרטון נוקב נגד נתניהו. כספי הסיר אותו לאחר שלדבריו קיבל איומים על חייו. "אני מציע שהדיקטטור ינהג על פי מה שהחליט. מאחר שהוא סגר את כל הקשור לתרבות, שיסיר מהקירות את כל התמונות התלויות שם, שייקח את כל יצירות האומנות בביתו וישמיד אותן מיד", אמר בריאיון. "ההתנהלות עכשיו היא דיקטטורית, כי אין כל קשר בין הווירוס לבין ההחלטות. תשים לב, עוד מעט הווירוס הזה יעבור מן העולם - וההנחיות האלו יישארו". 

כספי המשיך ותקף את נתניהו: "הרי דיקטטורה משליטים קודם כל בפחד. יש הרבה מאוד אנשים שמתנהגים כמו כבשים תמימות כאלה, הם עושים מה שאומרים להם, והמסכה גורמת להם להפסיק לחשוב. בגלל זה אני הולך בלי מסכה".