לוסי אהריש התארחה הערב (שישי) אצל אופירה וברקוביץ' ושיתפה בחששות שלה לגבי המצב במדינה, על רקע ההפגנות בבלפור. "הדמוקרטיה שלנו בהידרדרות, אנחנו על מדרון ממש ממש חלק".

ממה את חוששת?
"ממה שקורה ברחובות. מזה שאנשי 'לה פמיליה' מחפשים ערבים כדי להרביץ להם ותוקפים עיתונאים. יש את הרגעים שאתה מגיע לאיזושהי הקצנה ונקודת ורתיחה ואם אין מישהו שירגיע אנחנו במקום מאוד מסוכן. למה מחכים? שמישהו ישב שבעה על הילד או הילדה שלו?".

מה את באה להגיד?
"שאם אתה קם ומגנה כראש ממשלה תקום ותגנה. אל תגיד 'אני מגנה אבל...'. אני אתן לכם דוגמה, כל פעם שיש פיגוע אני צריכה לקום ולגנות. אני תמיד מגנה טרור, אני נגד מחבלים ןנגד אלימות. אני חושבת שכל מחבל לא צריך להיות בנינו אבל כשאני מגנה טרור יש סימן קריאה אחרי הגינוי. בלי אבל, גינוי זה גינוי".

אהריש לא הסתירה את הביקורת שלה על השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה. "שר המשטרה שלנו, ואני קוראת לו ככה כי אם הוא היה שר לביטחון פנים הוא היה השר לביטחון הפנים שלי, שלך ושל אזרחי מדינת ישראל, כנראה דואג לביטחון של אנשים אחרים, לא לביטחוננו".

לוסי סיפרה כי היא מקבלת איומים על חייה, אבל לא מפחדת להביע את דעתה. "אם הייתי מפחדת לא הייתי יוצאת ממפתן הדלת. קיבלתי איומים על חיי, התלוננתי במשטרה. רק לפני שבוע מישהו שלח לי הודעה וכתב 'היה עדיף שתחזרי לימי הסטנדאפ, מאוד כדאי לך להתחיל להתמתן'".

למה את צריכה את זה?
"אכפת לי מהמדינה הזאת. זה הבית שלי, הבית שלנו. אני רוצה להביא פה ילדים ולגדל אותם במדינה שבה אתה לא נשפט לפי הדעה אלא על פי אמות המידה שלך, החינוך שלך והמוסר שלך".

לוסי אהריש וצחי הלוי
"אם אתם שונאים אחד את השני איך תאהבו אותי?" | צילום: Hadas ParushFlash 90

"אם אתם שונאים אחד את השני איך תאהבו אותי?"

לוסי סיפרה כי למרות המחיר ששילמה, היא לא מצטערת על הדרך שלה ואף שיתפה בקשיים. "זה לא פשוט כי אתה משלם מחירים לא פשוטים. אתה לפעמים והלך לישון בלילה ואומר 'אלוהים, כמה רוע יש לאנשים'. כמה יכולים לקלל אותך, לרדת כל כך נמוך. איך אנשים יכולים לאחל סרטן, לאחל שבחיים לא תביא ילדים, איך? מאיפה הרוע הזה?".

"בערב תשעה באב הייתי בהתנחלות באפרת, באתי לערב שיח עם יהודה גליק, אמילי עמרוסי ואורי זכי. ישבתי שם ואמרתי להם: 'אתם שונאים אחד את השני. יהודים שונאים יהודים. אתם מדברים בתשעה באב על חורבן הבית ויהודי שונא יהודי ומאחל מוות ליהודי אחר. אם אתם שונאים אחד את השני איך תאהבו אותי? כואב לי על כמויות השנאה של אנשים כלפי אדם רק בגלל הדעות שלו".

את מרגישה שנואה?
"בקרב מגזר מסוים של אנשים כן. אני מקבלת המון אהבה, אני לא יכולה להגיד שלא אבל זה קשה שאני רואה את בן הזוג שלי, שעדיין עושה מילואים, מותקף בגללי, זה לא פשוט. הוא לא היה מותקף עד הרגע שהוא התחתן איתי וזה לא פשוט לי. זה אדם שעד היום מתנדב למען חיילים בודדים, פגועי הלם. זה מלח הארץ. הפכתם אותו לבוגד ולגיס חמישי על מה? מה אכפת לכם מה אני עושה בבית שלי? זו האהבה שלי, הבחירה שלי ושלו לא של אף אחד אחר. מה זו ההתערבות הזו? מאיפה זה מגיע?".