התביעה האזרחית שהוגשה נגד מפיק הקולנוע לשעבר והאנס המורשע הארווי וינשטיין מסתיימת בהסדר. במסגרת ההסדר, קבוצה של כמה מקורבנותיו של וינשטיין - שבחודש פברואר האחרון הורשע בתקיפה מינית ואונס מדרגה שלישית - יפוצו בסכום של כ-19 מיליון דולרים, שישולם על ידי החברות בהן היה מעורב.

התשלום לקורבנות הוא חלק מתביעה ייצוגית שהוגשה נגד המפיק, במסגרתה העידו אותן נשים התלוננו כי חוו "סביבת עבודה עוינת, הטרדות מיניות ואפליה על רקע מגדרי" במהלך היכרותן עם וינשטיין. בנוסף, הקורבונות אשר הגישו את התביעה הפנו אצבע מאשימה גם כלפי כמה מהחברות והאולפנים שווינשטיין עבד בהם ואיתם, וטענו כי אותם גורמים לא פעלו מספיק למענן כאשר הליקויים בהתנהגותו נחשפו. העסקה שנחתה הלילה, יש לציין, עדיין לא סופית - והיא עוד זקוקה לאישורו של בית המשפט המחוזי אשר מטפל בתיק.

בנוסף, משרד התובעת הכללית של מדינת ניו יורק הכריז גם כי במסגרת ההסכם הוא עומד לחשוף כל הסכם סודיות כזה או אחר שנחתם בין הקורבנות לאחת מחברותיו של וינשטיין. בהודעה שפורסמה מטעם התובעת הכללית לטיסיה ג'יימס, נכתב: "נשים שנכפה עליהן לחתום על הסכמים חסויים ישוחררו מכל המגבלות האלה ויהיו חופשיות לדבר. לאחר כל ההטרדות, האיומים והאפליה, השורדות האלה סוף סוף מקבלות צדק מסוים. אני מודה להן על האומץ בשיתוף הסיפורים שלהן". 

ועדיין, נראה כי לא כל הצדדים מרוצים מהעסקה ומתשלומי הפיצויים. דאגלס וויגדור, אחד מעורכי הדין בתיק המייצג שש מהנשים שתבעו את ויינשטיין, כינה את העסקה המדוברת כ"מכורה". "אנחנו מופתעים מכך שהתובעת הכללית מתרברבת על הצעה שהיא כישלון בכל כך הרבה רמות", מסר. וויגדור ציין בהודעה שפרסם כי וינשטיין "לא לוקח שום אחריות על מעשיו" במסגרת ההסדר, וכי הסכום המדובר כלל לא יוצא מכיסו - אלא מטעם החברות שבבעלותו.

כאמור, בפברואר האחרון נשלח וינשטיין למאסר של 23 שנים, לאחר שבית המשפט במנהטן הרשיע אותו בכפיית מין אוראלי על עובדת לשעבר ב"פרויקט מסלול" אותה הפיק, כמו גם באונס של מעצבת השיער ג'יסקה מאן. כמו כן, וינשטיין זוכה מאונס מדרגה ראשונה ומעוד שני מקרים של תקיפה מינית סדרתית - שאם היה מורשע בהם הוא עלול היה להישלח למאסר עולם. 

ההאשמות נגד וינשטיין‎ התניעו את תנועת metoo#, במסגרתה מאות נשים האשימו בפומבי גברים חזקים בעסקים, פוליטיקה, אמצעי התקשורת והבידור בהטרדות או תקיפה מינית. במקרו הספציפי של המפיק, יותר מ-100 האשימו אותו לאורך השנים בהטרדה.