לפני כשבועיים עלתה באמזון פריים העונה השנייה של "הבנים", סדרת גיבורי העל שזכתה לאהדה רבה בעונת הבכורה שלה בקיץ 2019 - וגם כאן צברה לא מעט מעריצים בזכות תפקידו של תומר קאפון הישראלי. השנה, לעומת זאת, נדמה שהמצב קצת שונה, וזאת משום שהסדרה מופגזת בימים האחרונים בביקורות שליליות ברשת.

אלא שבעוד שאיכותה של הסדרה נותרה בעינה מבחינת המעריצים, צורת העלייה שלה לסטרימינג השתנתה: כל שמונת פרקי העונה הראשונה עלו לשרתי אמזון בבת אחת בשנה שעברה, מה שכמובן תומך בצפיית בינג', אבל שמונת פרקי העונה השנייה דווקא עולים כעת בקצב שבועי כמו סדרת טלוויזיה מסורתית, כאשר רק ארבעת הפרקים הראשונים זמינים כעת לצפייה (בשבוע הראשון עלו שלושה פרקים בבת אחת).

זה אמנם צעד די חריג עבור שירותי סטרימינג, שבדרך כלל משחררים את כל העונה כולה, אבל חברות כמו הולו, דיסני פלוס, אפל טי וי פלוס ואפילו נטפליקס לעיתים עושות זאת כדי לטפח קהל מנויים נאמן. אלא שמבחינת מעריצי "הבנים", מדובר בהחלטה לא מקובלת. במטרה להביע את התסכול שלהם, רבים ממעריצי הסדרה החליטו להציף את עמודיה באתרי הדירוג השונים בביקורות שליליות, ולו רק בשביל להעביר את המסר.

באמזון, למשל, אחד הגולשים השאיר ביקורת של כוכב אחד בלבד, והבהיר מה הסיבה לכעס: "אוקיי ברצינות!!! העונה המלאה לא זמינה?! אני מוותר, איפה הנטפליקס שלי?". "השנה היא 2020", כתב גולש אחר, "אנחנו לא רוצים שחרורים מדורגים של פרקים. איזו בושה, ממש חיכיתי לצפות בזה. עכשיו אני רק אדלג על זה ואחכה שהיא תבוטל, ואז אוכל לצפות בכל הפרקים בלי שום הפרעות". נתוני הסדרה באתרים כדוגמת Rotten Tomatoes אמנם עדיין נותרים גבוהים - 81 מתוך 100 בדירוג הצופים - אבל אפשר רק לדמיין מה היה קורה ללא אותו קמפיין.

יוצר הסדרה, אריק קריפקה, נדרש להתייחס לעניין ואמר לאתר TheWrap כי "אני מבין למה אנשים מאוכזבים ולמען האמת, בדיעבד, חשבנו שהבהרנו שאנחנו עובדים באופן שבועי עכשיו. במבט לאחור היינו צריכים לעשות יותר ממה שעשינו כדי לוודא שאנשים לא יופתעו או יתאכזבו. הייתי עושה את זה אחרת. שוב, הודענו את זה, אבל היינו צריכים לכתוב את זה בשלט ניאון בוהק בכל מקום". 

יחד עם זאת, קריפקה נשמע פחות סלחני כלפי המעריצים שמדרגים את הסדרה בציונים שליליים: "אני לא מבין למה לפגוע במשהו שאתם אוהבים רק משום שאתם מאוכזבים מאיך שהוא משוחרר. אנחנו בסדר ונהיה בסדר, אבל לא כיף לראות ביקורות שליליות על משהו שאנשים למעשה אוהבים. כאילו, זה לא גורם לאנשים שעושים את הסדרה להרגיש טוב, אני אגיד לכם את זה".

קריפקה אף הבהיר כי החלטה לא הגיעה מאמזון אלא מהפקת הסדרה עצמה: "הם צריכים להבין דבר אחד וזה שזו לא החלטה תאגידית רודפת בצע של אמזון, זה הגיע מהמפיקים. אנחנו רצינו את זה. זו הייתה החלטה יצירתית. אז הם אולי לא אוהבים את זה, אבל הם צריכים לפחות לכבד את זה שהאנשים שעושים את הסדרה רצו שהיא תשוחרר כך, כי רצינו שיהיה זמן להאט קצת ולנהל שיחות על הכל".