מעריצי "המפץ הגדול", שהתאכזבו לגלות בשנה שעברה כי העונה ה-12 של הסיטקום היא האחרונה, יכולים כעת לפחות להבין למה זה קרה: בזמנו דווח בכלי התקשורת כי המפיק צ'אק לורי כינס את כל הקאסט ונתן את הבמה לכוכב ג'ים פרסונס (שלדון), אשר הודיע כי הוא לא מתכוון להמשיך לעונה נוספת, כשאחריו לורי הסביר כי הסדרה למעשה מסתיימת. עכשיו, בראיון שהעניק לפודקאסט "...David Tennant Does a Podcast With", אותו מנחה השחקן דיוויד טננט ("דוקטור הו"), פרסונס סוף סוף הסביר מה גרם לו לקבל את אותה החלטה.

פרסונס סיפר שכאשר חתם על חוזה להשתתפות בעונות ה-11 וה-12 של הסדרה, בזמן שניסה לעשות במקביל דברים אחרים - כמו למשל השתתפות במחזה בברודווי בשנת 2018 והתחייבות לצילומי פרסומות - הוא הבין כי זו תחילת הסוף עבורו. "זו הייתה דרך מורכבת, כפי שאתם יכולים לדמיין", סיפר, "סיימנו את העונה ה-11 אבל בקיץ האינטנסיבי ההוא נסעתי לניו יורק כדי להופיע במחזה 'Boys in the Band', ואני חושב שכל מה שהרגשתי קיבל אישור".

בהמשך, פרסונס ציין כי גם למותו של כלבו האהוב בן ה-14 היה קשר להחלטה לעזוב את הסדרה ולהביא לביטולה: "הייתי מותש וממש מדוכא בגלל שאחד הכלבים שלנו היה בימיו האחרונים. בחיים לא אשכח שהוצאתי אותו לסיבוב בפארק לפני שנסעתי לצלם פרסומת. הוא פשוט נראה כל כך רע, והייתי עייף, ובעלי טוד אמר 'אנחנו חייבים ללכת, קבענו איתם והם מתאימים הכל ללו"ז שלך', ופשוט התחלתי לבכות. פחדתי שהכלב הזה עומד למות בזמן שאני בעבודה, ואני הולך להרגיש כל כך רע", אמר, והסביר כי השניים החליטו בסופו של דבר להרדים את הכלב באותו הקיץ.

לפי פרסונס, לכל אותם שיקולים ניתן לצרף גם את ההתמודדות שלו עם פציעת רגל שקרתה על הבמה במהלך אחד מההצגות בהן הופיע. "זה היה הרגע הכי מפחיד במשך היומיים שלאחר מכן", סיפר, "כי לא ידעתי (אם אוכל לחזור להצגה)... הרגשתי כאילו אני עומד על צוק ומתנדנד, וראיתי משהו ממש אפל בתחתית, בין המוות של הכלב לבין זה. לא יודע מה הם היו עושים אם לא הייתי יכול לחזור, אבל חזרתי". 

ואם זה לא מספיק, פרסונס ציין כי גם הגיל שלו היווה פקטור מסוים, שכן הוא הבין שבסוף העונה ה-12 הוא יהיה בן 46, שש שנים צעיר יותר מאשר אביו, שמת בגיל 52. "אם הייתם אומרים לי שכמו אבא שלי, גם לי נותרו שש שנים לחיות, הייתי חושב שיש דברים אחרים שאני צריך לנסות לעשות", אמר בזמנו ליוצרי הסדרה - מה שגרם להם להבין את הרמז ולהוריד את השאלטר על אחת הסדרות האהובות והמצליחות של השנים האחרונות.