"בלאקפילד" הפרויקט המוזיקלי שמוביל אביב גפן ישחרר באוקטובר הקרוב אלבום חדש - שישי במספר - והפעם במסגרת חברת התקליטים הענקית "וורנר". היום (שישי) שוחרר הסינגל הראשון מתוך האלבום:  Summer’s Gone.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר ההחתמה בחברת התקליטים הבין-לאומית "וורנר מיוזיק", בלקפילד הכריזה היום על הוצאת האלבום החדש For the Music, אלבום האולפן השישי של פרויקט הארט-רוק עטור השבחים שהקימו במקור אביב גפן ואייקון המוזיקה הבריטי סטיבן ווילסון. כעת, בהובלתו היצירתית של גפן, ייצא ב-2 באוקטובר 2020 אלבום חדש שישוחרר גם על גבי דיסק וגם בשירותי המוזיקה הדיגיטליים. לרגל הכרזת האלבום, השתחרר היום הסינגל הראשון Summer’s Gone שיבר מיקס על ידי ריק סימפסון מלהקת קולדפליי:

אביב גפן - Summer’s Gone (צילום: אביב גפן, יחסי ציבור)
צילום: אביב גפן, יחסי ציבור

קליפ הסינגל, בבימויו של ירון ישינסקי ("נרקוס", "משפחת קרדשיאן"), מציג את חיי היומיום של שני גברים שנולדו באותו אזור - אך עם תנאים שונים לחלוטין. האחד ישראלי (שאותו גפן משחק בתפקיד עצמו) שחי חיים ללא בעיות, מתנהל בקלילות בזמן שהאיש הנוסף הוא פלסטיני (שמגולם על ידי השחקן הערבי עלא דקה, שידוע בין היתר מתפקידו בסדרה "פאודה") שחווה יום קדחתני עם קשיים לאורך כל הדרך, שמתחיל מהתהליך המטריד וגוזל הזמן של חציית הגבול מרצועת עזה לישראל עבור עבודה ומסתיים עם פצצות תאורה.

"ההקבלות הללו בחייהם מראות, על בסיס מטאפורי מאוד, עד כמה שני האנשים דומים, ובכל זאת עד כמה הם מושפעים באופן שונה ולא הוגן מהסביבה הפוליטית שלהם", נמסר מעופר מנחם תקשורת ויחסי ציבור. "הסמיכות של חייהם של שני אנשים - שניהם חיים באותו מיקום, שניהם אוהבים מוזיקה, אך עם הזדמנויות חיים שונות לחלוטין - מעניקה לשם השיר חיים משל עצמו, והופכת את המשמעות של 'הקיץ שאבד' ל'תקווה השלום שאבדה'". 

בלקפילד, כיום בהנהגתו היצירתית הבלעדית של גפן, הוקמה בשנת 2000 על ידי אביב גפן והמוזיקאי האנגלי סטיבן ווילסון, אמן סולו, מועמד למספר פרסי גראמי שאלבומו האחרון "To the Bone" הגיע למקום השלישי בגרמניה ובבריטניה. ווילסון גם ידוע כמייסד וחבר להקת Porcupine Tree הבריטית. שני המוזיקאים מעורבים בפרויקט החדש, כאשר גפן שוב נטל על עצמו את השליטה היצירתית (כתיבת שירים, הפקה, שירה, גיטרות, קלידים), ו-ווילסון תורם להיבטים שונים בתהליך היצירה (שירה, גיטרה, הקלטה) במבחר רצועות באלבום.