הכותרות הדרמטיות הכריזו: "ריהאנה אומרת שהיא 'תמיד תאהב' את כריס בראון". הגילוי על היחס של הזמרת לבן זוגה לשעבר, שתקף אותה פיזית במהלך הזוגיות ביניהם והותיר אותה חבולה, העסיק לא מעט אתרים וכלי תקשורת (כולל כאן בישראל) במהלך הימים האחרונים. ויש רק בעיה אחת עם הגילוי הזה- הוא ממש, אבל ממש, לא חדש. למעשה, הציטוטים המדוברים של ריהאנה שהופצו לאחרונה באתרי הבידור השונים, ונלקחו מתוך ראיון דרמטי שערכה הזמרת עם אופרה ווינפרי, פורסמו לראשונה כבר ב-2012. אז מה בדיוק קרה כאן?

כפי שמדורי התרבות ב-Vulture ו-Newsweek מיהרו להבהיר, מדובר בלא פחות מאי הבנה שגרמה לסחרור בקרב רכילאים ברחבי העולם. הכל התחיל ביום שלישי שעבר, ה-1 בספטמבר, כשעמוד הפודקאסט של וינפרי, "Super Soul Conversations" פרסם פרק חדש (לכאורה) בהשתתפותה של ריהאנה. לאחר כמה פרסומות קצרות וינפרי נשמעת מספרת שהיא בדיוק "חזרה מברבדוס עם ריהאנה", ובמהלך ראיון השיחה מתגלגלת למערכת היחסים הסבוכה של הזמרת ובן זוגה לשעבר.

ריהאנה נשמעת מספרת שהיא "באמת אוהבת" את בראון וכי הם "שוב עובדים על הקשר החברי ביניהם", והציטוטים מצאו את עצמם תוך רגע מככבים באתרי רכילות מובילים כמו TMZ, הדיילי מייל ובמדור הבידור של יאהו. לזכותם של כלי התקשורת יש לציין כי בשום שלב בפרק לא מצוין שהשנה היא 2012, מה שיכול להסביר למה הם חשבו שמדובר במידע חדש שאפשר וראוי לדווח עליו. ובכל זאת, הזיכרון הקצר של כמה מתוכם כנראה גרם להם לשכוח לזכור שאותם ציטוטים בדיוק דווחו אצלם כבר לפני שמונה שנים.

הסיבה בגללה הראיון של ריהאנה בכלל הופץ מחדש דרך הפודקאסט עדיין לא ברורה, אך ככל הנראה מדובר ברצון של ווינפרי ותאגיד הבידור שבראשותה להפיץ את ראיונות העבר גם בפורמט שמיע, כיוון שעד כה היו זמינים לצפייה טלוויזיונית בלבד. ביוני האחרון, למשל, ראיון ישן של ווינפרי עם מנחה הלייט-נייט סטיבן קולבר הופץ גם הוא כאילו מדובר בפרק חדש מהניילונים, אם כי אז היה פשוט יותר לעלות על הבלבול שכן השניים שוחחו על נושאים פוליטיים שאינם רלוונטים בימים אלה. 

האשמה בהפצת החדשות הישנות אם כן, מוטלת לא רק על כלי התקשורת שלא היו מספיק ערניים ודיווחו על אותו ראיון עתיק - אלא גם על אנשי הפודקאסט, שבחרו להציף מחדש פרק ללא שום הבהרה שמדובר במזכרת מן העבר. הבלבול הזה כנראה כבר לא יחזור על עצמו, ועמוד הפודקאסט בשירותי הסטרימינג השונים מציין כעת את השנה בא נערך כל ראיון שאיננו עדכני. כלי התקשורת, מצדם, מצאו דרכים שונות ומשונות לעצב את הידיעות מחדש כדי לגרום להן לראות אקטואליות (למשל, ציון שמדובר ב"ראיון שצף מחדש"). וריהאנה? היא, כאמור, תאהב את בראון לנצח.