בחודש ינואר האחרון, כשהדוקו-ריאליטי "לעודד" (!Cheer) עלה לראשונה בנטפליקס, ג'רי האריס הפך לאחד המשתתפים הכי בולטים ואהובים בו, וזכה לסיקור נרחב גם בתקשורת האמריקאית. עכשיו, כוכב סדרת התעודה, שעקבה אחר 40 מעודדים ומעודדות ממכללת נבארו בטקסס, מוצא את עצמו שוב בכותרות - רק שהפעם הנסיבות הן הרבה פחות חיוביות.

אמש פורסם כי האריס בן ה-21 נמצא תחת חקירה מצד ה-FBI, וזאת מתוך חשד לפיו המעודד הצעיר שידל קטינים לקיים עמו יחסי מין. לפי דיווחים באתרים TMZ ו-USA Today, חוקרי ה-FBI אף פשטו אתמול על ביתו של האריס, אם כי טרם הוגש נגדו כתב אישום כלשהו. נכון לשלב זה, החשדות המרכזיים נגד האריס הם של אחזקת פורנוגרפיית ילדים, עם אפשרות לשידול לקיום יחסי מין, אך ההאשמות לא נוגעות למגע פיזי כזה או אחר.

על פי הדיווחים, המידע הראשוני הגיע ל-FBI דרך Varsity, חברה פרטית הנחשבת למובילה בתחום העידוד האמריקאי, שמוכרת ציוד מקצועי למעודדים ואף מפעילה שירות סטרימינג ייעודי לתחרויות ותכני עידוד. בחודש שעבר, כך מתברר, נודע לחברה על חשדות ל"פעילות מינית לא תקינה" מצדו של האריס, והוחלט להעביר את המידע לכוחות האכיפה. המידע המדובר הוא מספר צילומי מסך, כשאחד מהם הוא תמונה של האריס מאפליקציית סנאפצ'ט, המלווה בהצעה מינית מצדו.

החקירה נגד האריס מתבססת על שיחות עם שני אחים תאומים בני 14 (אחד מהם, כך מסתמן, היה הנמען של אותה הצעה מינית) הטוענים כי הכירו אותו. לפי הדיווחים, שני האחים תיארו לחוקרים דפוס של הטרדה מצדו של האריס, הן ברשת והן בתחרויות עידוד בהן נפגשו, שהתחילה כאשר הם היו בני 13 ונמשכה במשך כשנה. שני התאומים, צ'ארלי וסאם (שם המשפחה שלהם נותר חסוי) אף התראיינו לאתר ה-USA Today, ופרסמו דרכו את אותם צילומים המסך, כולל אחד בו האריס מציע לצ'ארלי לצלם סרטון בעירום. 

במהלך הראיון, צ'ארלי סיפר כי בעקבות החוויה עם האריס הוא נקלע לחרדות, מה שגרם לו למחסור בשינה ולהדרדרות בלימודים. "זה אכל אותי בעודי חי", הסביר, "זה גרם לי להיגעל ולהרגיש לא בנוח. בכל פעם שראיתי את השם שלו או משהו כזה, אני פשוט הצטמררתי".

לאחר התפוצצות הפרשה, נציגיו של האריס אישרו כי התקופה המדוברת בדיווחים היא מאי 2019, כאשר האריס היה בן 19, אך הכחישו מכל וכל את הטענות נגדו. "אנחנו חולקים לחלוטין על הטענות שהופנו נגד ג'רי האריס, שהיה נער בזמן שאותה התרחשות התקיימה לכאורה", נמסר מטעמם, "אנחנו בטוחים שכשהחקירה תסתיים העובדות האמיתיות יצאו לאור".