עידן רייכל נבחר להדליק משואה ביום העצמאות ה-72: את הבשורה המשמחת קיבל אמש (ראשון) הזמר והיוצר המוערך משרת התרבות מירי רגב בשיחת "זום". "יצירתך המוסיקלית היא מעיין מים חיים של אהבת ישראל, של אחווה ושל לכידות בעם שלנו", בירכה רגב והתייחסה ללהיט "שבט אחים ואחיות" שכתב: "גשר מיתרים מוסיקלי בין כל חלקי העם, על מנעד צליליו וקולותיו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כפי שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות", רייכל נבחר על ידי הוועדה הציבורית לבחירת מדליקי המשואות להשיא משואה ביום העצמאות ה-72 של מדינת ישראל והתבשר על הבחירה בשיחת "זום" משרת התרבות מירי רגב. רייכל הגיב בהתרגשות, הזיל דמעה ואמר: "אני רץ לספר לאמא שלי".

רייכל מוכר בעיקר כמפיק "הפרויקט של עידן רייכל", שחמשת אלבומיו הראשונים מכרו יותר מחצי מיליון עותקים. הוא נחשב לאחד האמנים הבולטים והמצליחים בישראל ולאחד האמנים הישראלים המוכרים בעולם.

"החלטתי לאשר את הבחירה ביוצר המוכשר, עידן רייכל, להשיא משואה ביום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל", מסרה השרה רגב. "יצירתו מסמלת בעיני רבים את הערבות ההדדית ואת תחושת 'הביחד' הישראלית. עידן הוא אשף החיבורים בין כל חלקי העם שלנו. יצירתו המוסיקלית  לאורך השנים מייצגת את המארג הקסום של מזרח ומערב, את המעמקים של החברה הישראלית ואת הקסם שביצירה הישראלית".

לדברי השרה, "'שבט אחים ואחיות' מתמצת את מפעל חייו המוסיקלי, גשר מיתרים מוסיקלי בין כל חלקי העם, על מנעד צליליו וקולותיו. בימים אלה של התמודדות עם מגפת הקורונה, המתאפיינים בחיוניותה של הערבות ההדדית ושל אמנות החיבורים בלבבות על אף המרחק הפיזי, יצירתו המוסיקלית של עידן רייכל היא מעיין מים חיים של אהבת ישראל, של אחווה ושל לכידות בעם שלנו".