את תקופת הקורונה עבר עברי לידר כאבא טרי לבנו אלבי בן ה-8 חודשים. ובזמן שתותחי הקורונה רעמו - המוזות של עברי לידר לא שתקו. רגע אחרי שישראל השתחררה מהסגר, הוא שחרר גם את השיר החדש שלו – "המזרח התיכון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"השיר הוא, כמובן, באופן הפשוט והברור, מתעסק בתקופה הזאת שעברנו, בסגר. בעובדה שפתאום מצאנו את עצמנו בסיטואציית חיים שמעולם לא חשבנו שנהיה בה", אמר. מעולם לא חשבנו שלא נוכל לצאת מהבית. דברים בסיסיים מאוד בחיים שלנו, שאנחנו לוקחים אותם הכי כמובן מאליו".

השיר נולד כשעברי ישב בביתו ביום שגרתי, והסתכל באינסטגרם. "פתחתי גם את התיבה הזאת שמגיעות לי משם כל מיני הודעות. פתאום ראיתי הודעה מבחור, שכתב לי שהוא מוזיקאי ורוצה להשמיע לי דברים שלו. אמרתי לו יאללה, שלח".

כך הכיר עברי את סם, סאמר חלבי במקור, ילד פלא מדאליית אל-כרמל: "נכנסתי לעולם הזה כשאח שלי התחיל לנגן פסנתר. הייתי בן 7.5 והתחלתי ללכת איתו לשיעורים. אח שלי הפסיק – אני המשכתי". אחרי 21 שנות לימוד מוזיקה קלאסית בקונסרבטוריון, הוא נרשם לתואר ראשון במוזיקה באוניברסיטת תל אביב, ובמקביל גילה את המוזיקה האלקטרונית.

מגי אזרזר 2020
מגי אזרזר, מתוך "המזרח התיכון" | צילום: צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של עברי לידר

את המוזיקה שלו הוא העלה לרשת והרמיקס שלו לארית'ה פרנקלין צבר מיליוני צפיות ולכד גם את אוזנם של אנשי הלייבל הבין-לאומי "אולטרא-מיוזיק", שהחליטו לפרוס עליו חסות. סם מצא את עצמו על קו ישראל-גרמניה.

ההזמנות התחילו לזרום, המוזיקה שלו נוגנה בפסטיבלים הגדולים של אירופה, אבל אז באה הקורונה - ועצרה את הכול. סם חזר הביתה לדאליה, וקרובת משפחה הציעה לו להתחיל לחשוב מקומי ולשלוח את המוזיקה שלו לעברי לידר - אותו לא הכיר לפני.

"אני שומע את הטרק שלו – ומתלהב", סיפר עברי לידר. לידר ביקש שישלח לו את הקטע למייל – וסם עושה טעות ושולח קטע אחר, טוב יותר. "ואז פשוט התחלתי לכתוב". אחרי יום, עברי כבר שלח לו את הדמו הראשון של השיר החדש, המזרח התיכון. "הכול עבר דרך הזומים, באינסטגרם, צ'אטים פה ושם", סיפר סם. "אין לנו מושג מי האחד והשני, אבל זה עובד לנו טוב".

"תקופת הקורונה, מן הסתם, לא הייתה קלה לאף אחד", אמר סם. "יש חלק שחשב אפילו שאולי זה סוף העולם. יש חלק שחשב - לא, זו הזדמנות להתפתח ולגדול. אז אני והוא דווקא החלטנו ללכת לכיוון ההוא". עברי לידר הוסיף: "אני רוצה לקוות, וכתבתי את זה בשיר, רק ביחד נצליח להיות חזקים. אם אנחנו ביחד נשכיל דווקא לפתוח ברגע הזה את הלב שלנו, אז זה דווקא רגע שיכול להוביל למקומות מאוד מאוד טובים ויפים".