כיצד תדעי שהפכת משחקנית מוערכת לכוכבת של סדרה מצליחה ברמה בינלאומית? לפי הראיונות שאת מתבקשת לערוך, כמובן. שירה האס, שמגלמת את התפקיד הראשי ב"המורדת" של נטפליקס, למדה את השיעור המשמח הזה על בשרה, ובימים אלה מתפרסם איתה ראיון במגזין הבידור הנחשב "וראייטי". ומי שמראיינת אותה היא קולגה הן בתחום המשחק והן בתחום האדמוניוּת - השחקנית ג'סיקה צ'סטיין ("העזרה", "כוננות עם שחר"), שהכירה את האס בצילומי "אשתו של שומר גן החיות" לפני כארבע שנים.

צ'סטיין פתחה את הריאיון ואמרה להאס שהיא "גאה בה", על כך היא השיבה "זה אומר כל כך הרבה בשבילי, לשמוע את זה ממך. אני יכולה לפרוש עכשיו". השתיים דיברו על העובדה שהצוות שחתום על "המורדת" (המבוססת על ספרה האוטוביוגרפי של דבורה פלדמן, שנמלטה מביתה בחסידות סאטמר לברלין) מורכב ברובו מנשים, כולל השחקנית מריה שריידר שביימה אותה. "היו כל כך הרבה נשים בצוות הזה, שזה דבר נדיר, לצערי", ציינה האס. "בגלל שזה סיפור על אישה שמחפשת את הקול שלה, הרגישות של הנשים המעורבות בהפקה מאוד מורגשת. הרגשתי מאוד מוגנת איתן. הרגשתי שהן מקשיבות לי". 

בהמשך השיחה, העלתה צ'סטיין את הנושא הטעון של צילומי סצנות בעירום. צ'סטיין סיפרה שבעצמה הצטלמה לסצנות אינטימיות בסטים שכללו בעיקר גברים וכן באתרי צילום שהופעלו ולוו בעיקר על ידי נשים - "עבדתי על שני סוגי הסטים, ובשניהם הצטלמתי לסצינות עירום. כשאמרת שהרגשת מוגנת עם הנשים על הסט, הרגשת ככה גם בנוגע לסצנת העירום שלך בסדרה? הרגשת שזו סביבה בטוחה יותר?". האס השיבה: "זה לא משהו שמפחיד אותי. אבל זה כן מאוד חשוב לי לדבר על זה. בשבילי, תמיד חשוב לי לדעת מה בדיוק הולכים לראות. והעובדה שזו הייתה מריה, ושהיו שם עוד נשים, עזרה לי מאוד להיות פתוחה לגבי מה אני מעדיפה להראות ועם מה אני פחות מרגישה בנוח". 

האס חשפה גם סוד קטן מאחורי הקלעים, וסיפרה ש"המורדת" שהסדרה לא צולמה בסדר כרונולוגי, ושהסצנה הראשונה בהשתתפותה היתה מהטעונות והרגישות ביותר בסדרה: סצנת גילוח השיער של אסתי, צעירה חרדית שמשודכת לנישואים עם בחור שהיא כמעט ולא מכירה, ולאורך הסצנה, המצלמה לא זזה מפניה הבוכים של האס. "זו חתיכת פתיחה ישר על ההתחלה", היא סיפרה, "אבל זה מאוד עזר לי להתחייב לתפקיד. זו הייתה התחלה קשוחה, אבל הבנתי מאוד טוב את הדמות בזכותה. זו בסך הכול סצנה של 20 שניות, אבל יש בה כמעט את כל הקונפליקט של הדמות - כי היא מסתכלת קדימה ומתרגשת מחיי הנישואין שלה. אבל היא גם מאוד מפוחדת ונפרדת מהילדות שלה". 

צ'סטיין התייחסה בשיחתה עם האס גם לעבודתן המשותפת. "הדהמת אותי כשעבדנו ביחד ב'אשתו של שומר גן החיות'. מהרגע שפגשתי אותך, חשבתי לעצמי 'זו שחקנית מאוד חשובה'". האס מצידה תיארה את המפגש כ"אהבה ממבט ראשון". צ'סטיין המשיכה ונזכרה בסצנה הראשונה שצילמו ביחד בסרט: "אני זוכרת, ואולי זה טוב שאנחנו לא כל כך זוכרות את זה, כי זו הייתה סצנה שבה אני מנסה לגרום לך לדבר איתי ולהיפתח אליי. אני זוכרת שישבתי שם ובחנתי אותך בזמן ששיחקת את הסצנה, וממש הבנתי איזו שחקנית את. במקצוע שלנו, זורקים אותנו למצבים האלה עם אנשים שאנחנו לא מכירים. העבודה שלך מדהימה. ידעתי את זה ביום שבו עבדתי איתך בפעם הראשונה". האס כמובן הגיבה והחמיאה בחזרה: "את כל כך תומכת, ואת כזה מודל לחיקוי עצום בשבילי, אבל גם פרטנרית מעולה. ותודה לך על זה. יודעת מה, לעזאזל עם זה. את הכי טובה".

ג'סיקה צ'סטיין (צילום: אינסטגרם - ג'סיקה צס'טיין)
מפרגנת. ג'סיקה צ'סטיין | צילום: אינסטגרם - ג'סיקה צס'טיין