העיתון הבריטי סאנדיי טיימס פירסם השבוע את רשימת המוזיקאים העשירים ביותר בממלכה המאוחדת, ואת אחת הקפיצות הגדולות השנה עשה ללא ספק אד שירן, שהפך באופן רשמי לזמר הבריטי העשיר ביותר מתחת לגיל 30.

שירן בן ה-29 נכנס גם למקום העשירי ברשימה הכללית, עם שווי שמוערך בכ-200 מיליון פאונד (כ-860 מיליון שקלים).

מדובר בעלייה של כ-40 מיליון פאונד מהנתונים שנמסרו עליו בשנה שעברה, ומתחתיו ברשימה ניתן למצוא את אדל, חברי וואן דיירקשן וחברות ליטל מיקס.

את המקום העשירי ברשימת האמנים העשירים הוא חולק עם סטינג ורוד סטיוארט, כשמעליהם ניצבים אמנים כמו רינגו סטאר (8), מיק ג'אגר (5), אלטון ג'ון (4) ופול מקארטני (2). במקום הראשון של הרשימה ניתן למצוא את המלחין והמפיק המוזיקלי אנדרו לויד וובר, שאחראי למחזות כמו "פנטום האופרה", "אוויטה" ו"קאטס".

את רוב הכנסותיו עשה שירן משיריו ומסיבובי ההופעות המצליחים שלו, ומאז הפריצה הגדולה שלו עם אלבום הבכורה ״+״, הוא שחרר להיטי ענק כמו "Sing”, “Perfect”, “Shape of You” ו-"Thinking Out Loud” ששברו שיאי מכירות והשמעות וכבשו את המצעדים פעם אחר פעם, זאת למרות שבשנה שעברה הזמר הודיע שהוא מתכוון לקחת פסק זמן מעשייה מוזיקלית כדי להתמקד בחייו האישיים ולטייל עם אשתו בעולם.

ההפתעה הגדולה של הרשימה השנה הייתה דווקא ריהאנה, שנכנסה היישר אל המקום השלישי עם שווי של כ-470 מיליון פאונד (כ-2 מיליארד שקלים).

הזמרת עברה להתגורר בלונדון לפני כשנתיים, הפכה באופן רשמי לאזרחית במדינה, ואחת הסיבות למעבר היא הרצון של רירי להיות קרובה למותג האופנה המצליח שהקימה בשנים האחרונות ופועל בעיקר שם.