מטה המאבק להצלת עולם התרבות והאירועים קיים הבוקר (שני) מסיבת עיתונאים בהשתתפות מפיקים, זמרים ואנשי תרבות נוספים במחאה על מתווה משרד הבריאות והתרבות לפתיחת ענף התרבות. אנשי התרבות פרסמו מתווה משלהם להחזרת הענף לפעילות וצירפו אליו לוח אירועים והופעות מלא לכל חודשי הקיץ: "אנחנו קובעים עובדות בשטח וחוזרים לעבוד". בין ההופעות: הזמרים אהוד בנאי, מוש בן ארי ועוד רבים אחרים. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי המתווה שהציעו אנשי התרבות, האולמות יכילו עד 85 אחוז מהקהל, יהיה רישום והצהרת בריאות לכל אירוע באמצעות אפליקציה לניטור קהל, יוצבו עמדות לניקוי ידיים ויתוגברו עמדות הניקיון. כמו כן, ימדדו חום בכניסה לאולמות ויהיו שלטי מידע לקהל.  

במסגרת המחאה שאותה כינו "חלאס שחררו", הכריז אחד ממפיקי האירועים רמי בז'ה: "זה לא מסיבת עיתונאים, אלא אזכרה לעולם התרבות שלנו". בין המשתתפים במסיבת העיתונאים היו הזמרים אליעד נחום ודני רובס, וכן נציגי מתחמי האירועים וההופעות כמו הלייב פארק, הזאפה ועוד. בז'ה הסביר: "רוצים להחזיר אותנו לעבוד ב-14 ביוני, אבל אנחנו באנו להגיד שאנחנו נקבע את העובדות בשטח ולא יקרה מקרה מתווה במעמד צד אחד". 

"חלאס, שחררו": אליעד במחאה של אנשי עולם התרבות נגד המתווה

הזמר אליעד נחום סיפר: "אני שואל את עצמי - האם אנחנו במדינת ישראל לא מסתכלים על מוזיקה כמו שאנחנו מסתכלים על מזון? מוזיקה היא לא פחות מאוכל, היא מצרך חיוני לנפש. הממשלה צריכה להסתכל עלינו על האמנים, הזמרים, היוצרים, המפיקים והנגנים כמצרך חיוני בדיוק כמו שמתסכלים על מסעדה וסופר".

"חלאס, שחררו": המחאה של אנשי עולם התרבות נגד המתווה

"בכל העולם האמנים קיבלו מענקים וסיוע", המשיך נחום, "אנחנו האמנים ואנשי הבמה הראשונים להתנדב, לעזור ולהרים את המורל ועכשיו אנחנו מבקשים עזרה. המוזיקה היא מצרך חיוני לנפש. יש נגנים ואנשי מקצוע שכבר כמה חודשים לא ראו תלוש משכורת - זה עלול להיגמר באסונות אישיים מאוד כבדים".

יו"ר איגוד האמרגנים ומפיקי הבמה יוני פיינגולד והמפיק רמי בז'ה ביקרו את מתווה משרד הבריאות והתרבות: "אי אפשר לקשור את הרגליים ולהגיד לנו רוצו. סיימנו להיות שק החבטות של מדינת ישראל וזה מתחיל היום, בחודשים האחרונים ניהלנו שיחות זום עם משרד הממשלה - וזה הפשוט שיח חירשים, לא מתווה ולא כלום".