פרסום ראשון: לאחר שפתח בשביתת רעב מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים, מנהל מועדון "הבארבי" בת"א, שאול מזרחי יעתור (שני) לבג"ץ. העתירה מבקשת מבית המשפט לקבוע כי יש להחיל על מוסדות התרבות בארץ ללא דיחוי את אותן ההקלות שאושרו (החל מהיום) ביחס לאולמות האירועים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

העותרים טוענים למעשה לאפליה, ואף כותבים בעתירה: "אין כל מקום או בסיס שלא להחיל את אותה מדיניות ואותן הקלות, באופן שיוויוני ובמתחמים נפרדים לכל 250 איש, גם על האולמות המקיימים אירועי תרבות".

שאול מזרחי נדרש לפנות את מאהל המחאה (צילום: אריאל עפרון)
שאול מזרחי במאהל המחאה מחוץ למעון רה"מ | צילום: אריאל עפרון

בדיוק לפני שבועיים הקים מזרחי אוהל מחאה מחוץ למעונו של נתניהו, ובו הכריז כי הוא נכנס לשביתת רעב בשל מתווה החזרה לפעילות של מוסדות התרבות, שלא כלל בתוכו את מועדוני הבילוי. במהלך ימי המחאה הכריז מזרחי כי הוא מתכוון להחריף את המאבק ואף לפנות לבג"ץ באם לא תתקבל בקשתו.

"אין כל טעם להבחנה בין הפעילות המאושרת באולמות האירועים" כתבו העותרים בפנייה לבג"ץ, "לבין זו הנמנעת באירועי התרבות, ואין כל סבירות, מידתיות או שוויון, בהתרת הפעילות הדומה בענף האחד ומניעתה בענף האחר. יתבקש בית המשפט הנכבד לקבוע כי יש להחיל על מוסדות התרבות בארץ, את אותן הקלות אשר נבחנו כבר ואושרו ביחס לענף אולמות האירועים".

מחאת ענף התרבות מול משרדי הממשלה
מחאת ענף התרבות

שר התרבות והספורט חילי טרופר ומנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ נפגשו הערב עם נציגי ענף התרבות, ולאחר הפגישה נמסר מטעמו של השר כי "הפגישה התקיימה באווירה חיובית". המשתתפים דנו בדרכים לסייע לענף, וסיכמו לקיים פגישה נוספת בנושא.