על רקע החזרה ההדרגתית של המשק לפעילות, נמשכת מחאת אנשי התרבות בעקבות המצב הכלכלי הקשה אליה הגיעו אנשיה. אחרי שהיו הראשונים לספוג את ההשפעות הכלכליות של הקורונה, נראה שהם יהיו גם האחרונים לחזור לשגרה. הערב (ראשון) התקיים אירוע מחאה תחת הכותרת "אל תכבו את המשואה שלי". הטקס התקיים ללא קהל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הטקס שנערך ברחבת תאטרון הקאמרי, בהשתתפות 12 נציגים מענפי התעשייה השונים, החל בשעה 20:00 ובהנחייתו של השחקן והזמר צחי הלוי. בפתיחת הטקס שרה הזמרת קרן פלס את שירה "שקופים". במסגרת האירוע כיבו הנציגים השונים משואה במחאה על האבטלה הגואה בקרב עובדי תעשיית הבידור.

זהו אירוע המחאה השני שמתקיים תוך ימים ספורים כאשר רק ביום חמישי שעבר התכנסו אלפי אנשי תרבות ומפגינים שונים בכיכר רבין במחאה על מצבה הקשה של התעשייה. הזמר אביב גפן קרא מעל הבמה לנתניהו, "ראש הממשלה של כולנו" לדבריו, לשיחה אישית: "בוא תיפגש איתי, בוא תטפל בזה כמו שאתה מטפל במשבר הקורונה. חבל התלייה מתהדק סביב צוואר התרבות בישראל".

אביב גפן במחאת האומנים
אביב גפן במחאת האומנים | צילום: N12המארגנים והמפגינים אומרים כי הם מדברים בשמם של כ-150אלף איש, שיחזרו לעבודה אחרונים. לטענתם, אם האומנים לא יקבלו פיצויים, המחאה רק תחריף: "נרד לרחובות, נגרום לאנרכיה ולכאוס".