מהשטיחים הנוצצים של הוליווד למחלקה הסגורה בבית החולים: ליווינו את מורן אטיאס במהלך עבודתה החדשה כמתנדבת במחלקת הקורונה שבבית החולים איכילוב. בין העזרה לחולים ולרופאים, היא מספרת על ההחלטה המהירה לחזור לארץ לפני חודש וחצי ועל הפחד מלהדביק אחרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אטיאס מסבירה כי ההחלטה להתנדב הייתה אמנם פשוטה מצדה אך זה היה כרוך במסע שכנועים של בית החולים: "איכשהו הצלחתי לשכנע את בית החולים, לאחר מסע קצר, זה לא היה בקלות" מספרת אטיאס בחיוך.

כולנו מכירים את תרבות הסלבס, שיעשו הכול בשביל קצת יחסי ציבור. אך במקרה הזה תחשבו – האם אתם הייתם מוכנים להיכנס בימים שכאלה למחלקה עם קורונה, להחליף מצעים למיטות של חולים, לנקות אחריהם ולהגיש להם כוס מים, כל זה בשביל תמונה באינסטגרם? כנראה שלא.

מורן אטיאס מתנדבת במחלקת קורונה באיכילוב
מורן אטיאס מתנדבת במחלקת קורונה באיכילוב | צילום: N12

ההחלטה של מורן לעצור את החיים בלוס אנג'לס ולהגיע בחזרה לישראל הייתה ספונטנית. היא הבינה שהמצב בישראל ובעולם הולך להחמיר, ובתחילת מרץ היא קנתה כרטיס טיסה. "הסוכנת שלי בארה"ב מאוד כעסה עליי", היא נזכרת. "אמרתי לה: אני מצטערת, אני חייבת ללכת, זה מה שאני מרגישה. אני רוצה להיות עם המשפחה שלי אם משהו יקרה".

"אני מפחדת יותר להדביק מישהו מאשר להידבק, כשאני יוצאת מכאן, זה ישירות הביתה ומתקלחת מהר" אומרת מורן בכנות. אטיאס מסבירה שבגלל הציוד הממוגן רוב האנשים לא מזהים אותה ולכן התחושה היא קלה יותר משום שהיא לא צריכה לספר ולדבר יותר מאשר באופן רגיל: "פה אנשים רואים רק את העיניים שלי. זה נחמד שלא מזהים אותי ואני מקבלת יחס כמו שכל בנאדם מקבל".