במקומות רבים בעולם מתחמי ה"דרייב אין" הפכו לפתרון הזמני להסגר המושך, בשעה שלא ניתן לצאת לבלות באולמות הקולנוע, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. בסוף השבוע האחרון דווח על אירועים רבים כאלה באירופה – ולא רק על סרטים.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אנשים רעבים לצאת מהבית – ובעקבות הצורך הבסיסי הזה אין סוף ליצירתיות: בצ'כיה החלו לקיים הופעות בדרייב אין, בליטא ניצלו את נמל התעופה השומם והפכו אותו למתחם הקרנה, בגרמניה תועדה חתונה מול עשרות רכבים ואת מועדוני המסיבות החליף חניון גדול.

גם בארץ, כמו בעולם, החלו יוזמות מקומיות של מתחמי ה"דרייב אין". לצד הקרנות של סרטים קלאסיים, תיאטרון השעה הישראלי אפילו העלה גם הצגת ילדים – והקהל התבקש להפעיל וישרים ברכב במקום למחוא כפיים.

נצר חריט, שחקן תיאטרון השעה, סיפר: "אני בכלל לא ידעתי לאיפה אני נכנס. מבחינתי אמרו לי תיאטרון, אני הלכתי. לא עניין אותי כסף, לא עניין כלום". הוא סיפר כי הוא ראה את הילדים מציצים מהחלונות: "אני רואה אותם איתי לגמרי, זה היה מרגש לראות איך זה פשוט חדר את הזכוכית של המכונית".

בינתיים, בתי הקולנוע המסורתיים נעולים ונותרו ריקים. בבתי הקולנוע עדיין מחכים להנחיית משרד הבריאות, אך כבר נערכים. "אני מניח שהנחת הבסיס תהיה הפרדה בין מושבים של יחידות אורגניות", אמר אבי אדרי, מנכ"ל סינימה סיטי. "אנחנו מן הסתם נרווח את ההקרנות", הוסיף.

למרות ההתארגנות, לבתי הקולנוע יש בעיה גדולה יותר, שאפילו משרד הבריאות לא יוכל לפתור – "גם אם מחר פותחים אין מה להקרין, כי אין סרטים כרגע – כי הוליווד בעצם עצרה את הכל", הוסיף אדרי.