אחרי הפוסט התוקפני, יוזמה מקומית נגד הזמרת המפורסמת: הזמרת דואה ליפה עוררה השבוע סערה ברשת, כאשר שיתפה פוסט שהאשים את חיילי צה"ל בירי בילדים פלסטינים. אלפים כבר חתמו על עצומה שקוראת לתחנות הרדיו הצבאיות בישראל - גלי צה"ל וגלגלצ - להפסיק להשמיע את הזמרת. בגלי צה"ל הגיבו: "גלגלצ לא מחרימה אף אומן או אומנית. השירים משובצים בשידור לפי שיקול הדעת של העורכים בכל רצועה".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתנועת "אם תרצו" עדכנו היום (רביעי) כי העצומה האינטרנטית נגד השמעת הזמרת בת ה-24 צברה כבר אלפי תומכים. ב"אם תרצו" פנו בנושא לשר התרבות חילי טרופר וגם לשר הביטחון בני גנץ - מכיוון שתחנות הרדיו הצבאיות כפופות למשרד הביטחון. לטענתם, "אין זה ראוי שתחנת רדיו ששייכת לצה"ל תמשיך לשדר את שיריה".

בפוסט ששיתפה בסטורי בעמוד האינסטגרם שלה הוצגו תמונות אלימות מהשטחים, עם הכיתוב: "זה מה שקורה בכל יום בפלסטין, בחסות המיסים שאנחנו משלמים בדולרים. הבחורים הגדולים והרעים של צבא ההגנה לישראל נהנים להכות ולירות בילדים. יש להם אפילו חולצות עם ציור של אישה פלסטינית בהריון מתחת לכוונת, לצד הכיתוב 'ירייה אחת-2 הריגות'". 

מתוך הסטורי של דואה ליפה

עוד נכתב: "כשאנשים אומרים 'שחררו את פלסטין', זה לא אומר שמוסלמים מפחידים ירוצו לתוך תל אביב ויהרסו את מסיבות החוף המגניבות. זו דרישה פשוטה לריבונות וחופש". הפוסט נכתב במקור על ידי הצלם והבמאי האמריקאי וין ארפוסו, ולצד אותו שיתוף פרסמה דואה ליפה פוסטים לגבי הרצח של העצור ג'ורג' פלויד ופרסומים נוספים בנוגע לזכויות אדם ל-46 מיליון עוקביה. גולשים רבים הגיבו לזמרת במחאה עם אייקונים של דגל ישראל. 

 

במכתב שנשלח לגנץ וטרופר הודגש כי "לאור ההסתה נגד חיילי צה"ל, האנטישמיות, עלילות הדם, תיאוריות הקשר, והשקרים המובהקים בפוסט ששיתפה הזמרת, אין זה ראוי שתחנת רדיו ששייכת לצבא ההגנה לישראל תמשיך לשדר את שיריה. בוודאי לא על גבם של אותם חיילים שהיא מסיתה נגדם, ובוודאי לא על חשבון כספם של אזרחי מדינת ישראל".

לדברי יוזמי העצומה, "פוסט זה מציג קונספירציה שישראל היא זו שיצרה את חמאס כדי להצדיק 'עשורים של כיבוש, דיכוי, טיהור אתני ורצח'". דב טרכטמן, מנהל הדיגיטל של תנועת "אם תרצו", הוסיף: "לא יעלה על הדעת שתחנת רדיו צבאית תמשיך לקדם את מי שיוצאת נגד חיילי צה"ל. הגיע הזמן ששר הביטחון ושר התרבות ישימו סוף לתיאטרון האבסורד הזה שבו אנטישמים כמו אותה זמרת ממשיכים להיות משודרים מעל גלי הרדיו הצבאי".