כבר שני עשורים גיא לואל הוא שחקן עסוק. תיאטרון, קולנוע, וכמובן - "פולישוק". אבל תקופת הקורונה סידרה לשחקן תפקיד חדש - כאן הוא לא לומד בעל-פה תסריטים, לא עושה פרצופים למצלמה, והקהל העיקרי הם לקוחות השכונה בנס ציונה שבאים ל"מתוק התפוח" להצטייד בפירות וירקות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני פה כבר כמעט חודש, ומה שצריך - עושה. מסדר סחורה, מכין משלוחים, סחיבות", מספר לואל. "הקורונה תפסה גם אותי וגם את אשתי באמצע החיים - וזה לא 25 אחוז ירידה, פתאום בבת אחת אין כלום".

גיסו, עופר ברזילי, הבעלים של החנות, מוסיף: "אני מכיר את גיא בערך 20 שנה, עוד מהתקופה שעבד בתחנת הדלק. הוא לא בכיין. וזה קטע - לא יודע אם לקרוא לזה בושה, אבל זה קשה. יש לך איזשהו מקצוע בחיים, פתאום אומרים לך עכשיו לך תהיה ירקן".

גיא לואל השחקן שנאלץ לעבוד בירקניה
"עושה מה שצריך". גיא לואל | צילום: החדשות 12

לא מעט גבות הורמו בעקבות הפרסום של רן בוקר על התפקיד החדש שלו. היו גם טוקבקיסטים שהאשימו שמדובר במהלך יחצ"ני, אבל החברים בברנז'ה הבינו שזאת דרכו להתפרנס עד שיוכל לחזור לשחק, ועד שיפתחו את התיאטראות הוא מתכוון להמשיך להגיע לכאן מדי בוקר.

"כמות החברים שבאו אלי אם אני צריך הלוואה, אם אני בסדר, הייתה באמת בלתי נגמרת", לואל מודה. "אני לא ברחוב, אבל אני לא במצב שאני יכול להרשות לעצמי לא להכניס שקל".

"הבדיחה היא עלינו ואנחנו משלמים"

אחד התפקידים שהכי מזוהים איתו הוא קוזו, העוזר התחמן בסדרה "פולישוק". השבוע, סביב הקמת הממשלה, הסדרה צפה מחדש וקטעים ממנה הפכו ויראליים. כשראש הממשלה הכריז על המשרד החדש שנתפר לאורלי לוי אבקסיס, ברשת נזכרו בקטע שבו פולישוק מתמנה לשר לקידום חברתי.

אילו תיקים בממשלה יקבל פולישוק?
עם הקמת הממשלה הקטעים הפכו ויראליים. "פולישוק" | תמונת AVI: מתוך פולישוק, שידורי קשת

לואל מתקשה להישאר אדיש: "רק אותי זה מביך? מדווחים על זה וכולם חוגגים על זה שזה נראה כמו 'פולישוק'. הבדיחה היא עלינו אנחנו משלמים על הפארודיה הזאת".

כשנשאל האם יש לדעתו צדק פואטי שהיועץ של פולישוק צריך לעבוד בחנות ירקות, הוא צוחק. "אם היית מבטיח לי שזה התשלום שישלמו כל הפוליטיקאים שלנו על הנזק שהם עשו לנו, הייתי מאוד מבסוט".

"פמפמו לכולם שאנחנו עוכרי ישראל"

גיא לואל מכהן גם כסגן יו"ר ארגון השחקנים שח"ם, שם הוא נאבק עבור עמיתיו: "יש פה מיליון עצמאיים ומיליון מובטלים. או שתיתנו לכולם לחזור לעבוד או שתיתנו להם את המשכורת המלאה שהם מרוויחים". "מה הדיון פה בכלל?", תוהה לואל, "כמה אנשים התאבדו כבר עד היום במדינה שלנו מבעיות כלכליות שהמשבר הזה יצר? למה מחכים?"

גיא לואל השחקן שנאלץ לעבוד בירקניה
"כשהעצמאיים זועקים את זעקתם, כל הציבור כואב את הכאב שלהם". גיא לואל וגילת אנקורי | צילום: החדשות 12

גילת אנקורי, שמשתתפת עם לואל בהצגה שהייתה אמורה לעלות בתיאטרון העברי לפני שפרץ משבר הקורונה, מרגישה שמצב אנשי התרבות בארץ חמור אף יותר: "כשהעצמאיים הקטנים זועקים את זעקתם, כל הציבור כואב את הכאב שלהם. בעולם התיאטרון, כבר כמה שנים שפמפמו לכולם שאנחנו מתנשאים, עוכרי ישראל, ולאף אחד לא אכפת."

מבחינתו של לואל, הרבה יותר חמור היחס שמקבל השמאל: "כשראיינו את ירדנה ארזי היא אמרה, 'איך מעזים לקרוא לי שמאלנית, אני פטריוטית'. זאת אומרת, היא כבר מראש יוצאת מהנחה שזה בסדר שקראו לה בוגדת. זה הזוי".