היי שלום, "בית הנייר", התחפף "המכשף" ו"דברים מוזרים"? יותר כמו "דברים לא רלוונטיים". להיט הקיץ השנתי של נטפליקס מגיע ב-2020 מכיוון לא לגמרי צפוי. ואת מקומן של הפקות היוקרה עם העלילה מסועפת והתקציב נדיב לאפקטים ממוחשבים תופס שעשועון אתגרי בשם "המסלול הבוער" (The Floor Is Lava, הרצפה היא לאבה, במקור), שהתנחל במקום הראשון ברשימת הסדרות הנצפות ביותר בנטפליקס בארצות הברית, ועושה חיל גם בישראל, שם הוא מופיע כרגע במקום התשיעי ברשימת הנצפים.

מהו "המסלול הבוער"? בן כלאיים בין "נינג'ה ישראל", "Wipeout" המנוחה ושלב מסלול המכשולים ב"ששטוס" או "צ'מפיונסניק". בכל פרק, מספר צוותים של בני משפחה, חברים, קולגות וכו' מנסים לחצות בריכת "לאבה" אדומה ומבעבעת באמצעות טיפוס, זינוק, זחילה, חתירה, והפלה של פסלים ומתקנים שונים. החוק היחידי הוא: אסור ליפול מהפסלים הנ"ל אל תוך אותה לאבה מזויפת, שאיננה יותר ממים רוויי צבעי מאכל. ובכל זאת, למרות שבשביל לצלוח את האתגר מספיק גם שרק אחד מחברי הצוות ישלים אותו במלואו בכל פעם שמתמודד נופל אל המים, שותפיו מביעים הלם, כאב ותסכול כאילו צנח באמת למותו בתוך לוע הר געש. וכיוון שמשתתפי התוכנית הם, ברובם, לא אתלטים מקצועיים, "המסלול הבוער" היא צפייה מענגת למי שאוהב לראות אנשים מתרסקים על הפרצוף בנסיבות מביכות.

אבל לא הכל רע ונצלני, ו"המסלול הבוער" דורשת ממתמודדיה להפגין גם תושייה וחשיבה מהירה. בשונה, נאמר, ממסלול המכשולים הקשה-אך-קבוע של "נינג'ה ישראל", בשעשועון של נטפליקס מותר ורצוי לתמרן את המכשולים במסלול על ידי הפלתם למים או משיכתם לנקודה אסטרטגית יותר כדי להקל על המעבר. התוצאה היא צפייה מותחת, אך טובת לב ומשעשעת, שמסתיימת בהענקת הפרס הכספי למתמודדים שהצליחו לחצות את בריכת הלאבה (10,000 דולרים, אותם הם מחלקים בין חברי הצוות שסיימו את המסלול) וכן את מנורת הלאבה שהם מקבלים מההפקה. למה? ככה, כי זה מצחיק ומבדח ולחלוטין לא נועד להילקח ברצינות. כלומר, צפיית קיץ מושלמת.

בשבוע מאז עלייתה, "המסלול הבוער" הפכה לא רק למלכת הצפיות האמריקאית אלא גם ליקירת המבקרים. ב"גרדיאן" קראו לנטפליקס להפיק מיד עונה שנייה, והמבקר סטוארט הריטג' סיפר כי בשלב מסוים שלושת ילדיו הבחינו שהוא צופה בתוכנית ורותקו אליה כל כך עד שנעמדו מול מסך הטלוויזיה והסתירו לו את המשך הפרק. באתר התרבות Uproxx הקדישו כתבה שלמה ל"המסלול הבוער" וכינו אותה "התוכנית הטובה ביותר בטלוויזיה"' ובאתר "The Ringer" הסתפקו בכותרת "הצילו, אני לא מצליח להפסיק לצפות ב'המסלול הבוער'".

בראיון קצר לאתר המקומון "Atlanta Journal Constitution", סיפר המפיק עירד אייל על הצלחת הסדרה ואמר "זה משוגע, ממש בלתי צפוי". אייל סיפר כי הרעיון לתוכנית הגיע ממפיקה נוספת, שראתה סרטון ביוטיוב ובו משחק חברי בסגנון "הרצפה היא לאבה" או "אל תיגע ברצפה". "היא הביאה לנו את זה", סיפר, "וחשבנו שזה יהיה משחק מעולה לסטלנים. ואז חשבנו שנוכל פשוט להגדיל אותו ולתת חופש לדימיון שלנו".