את חודש הרמדאן, שיחול בעוד שבועיים, יחגוג העולם המוסלמי בצל נגיף הקורונה המתפשט ברחבי העולם. כנהוג בכל שנה, סדרות הטלוויזיה שמופקות במיוחד לכבוד חודש הרמדאן הן הלהיט התורן בעולם הערבי, אולם השנה רבות מהן בוטלו עקב הקורונה. הדבר גרם להפסדים של מאות מיליוני דולרים להפקות פרטיות, וגם של שידורים ציבוריים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחת מהסדרות שצילומיה כבר הושלמו, ושהפרומו הראשון שלה הכה גלים, במיוחד באזור המפרץ, ונראה היה שהיא תהיה הלהיט התורן של השנה, עוסקת ביחסים ששררו בין מוסלמים ליהודים בכווית בשנות ה-40 של המאה הקודמת, זמן קצר לפני הקמת מדינת ישראל.

הסדרה, "אם אהרון" שמה, נוצרה בהפקה מיוחדת מבית היוצר הסעודי, ועם קאסט שחקנים מרשים מסעודיה ומכווית. בעולם הערבי אוהבים לעסוק בנושא היהודים בעולם הערבי, במצרים ובסוריה בעיקר, אבל בסדרה זו החליטו לעסוק דווקא ביהדות כווית ויחסם עם שכניהם המוסלמים - דבר שלא היה כמותו בטלוויזיה הערבית קודם לכן. השחקנית הכווייתית, חיאת אל פהד, שנחשבת לכוכבת במדינות המפרץ הפרסי, היא זו שהייתה אמורה לשחק בסדרה בתפקיד אם אהרון.

ערוץ MBC שבבעלות סעודית, הוא שעומד מאחורי הפקת הסדרה. מדובר בערוץ הפופולארי ביותר בעולם הערבי והרייטינג שלו שובר שיאים. יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, המעוניין בקרבה בין סעודיה לישראל מאותת ככל הנראה גם דרך סדרה זו לעולם הערבי לאן מועדות פניה של הממלכה.

הפרומו של הסדרה עורר כעס רב ותגובות סוערות במדינות המפרץ, וגם בעולם הערבי כולו, שמתנגד למדיניות הנורמליזציה של סעודיה עם ישראל, מדיניות שאותה מוביל יורש העצר בן סלמאן.