גן החיות באוקלהומה אותו ניהל ג'ו אקזוטיק - ועמד במרכז הסדרה "טייגר קינג" של נטפליקס - שוב עולה לכותרות. טרם כניסתו של אקזוטיק לכלא, בעקבות שיגור איומים נגד פעילת זכויות בעלי החיים קרול בסקין, מכר חובב החתולים את גן החיות בבעלותו לג'ף לואו, שהוצג גם הוא בסדרת הדוקו. מאז התברר כי המכירה המדוברת אינה חוקית, כך שבמסגרת המאבק המשפטי המסועף הבעלות על גן החיות התגלגלה בכלל אל ידיה של בסקין.

בלי קשר לבעלות על גן החיות המפורסם, שנפתח מחדש לאחר פגרת הקורונה וזכה מטבע הדברים לביקוש גבוה, הפארק עצמו נמצא כעת תחת בדיקה מטעם רשויות החוק. במהלך השבוע שעבר חשף משרד השריף של מחוז גארווין, בו נמצא הפארק, כי נפתחה חקירה רשמית סביב היחס כלפי בעלי החיים בגן החיות, וזאת לאחר פרסום תיעודים קשים לצפייה מתוכו.

על פי האתר TMZ, הדיווחים הראשונים על הזנחה של בעלי חיים החלו להתגלגל מחוץ לגן החיות באמצעות אחד מעובדי המקום, אשר פנה לארגון PETA, "אנשים למען יחס מוסרי לבעלי חיים". התיעודים שסופקו מתוך גן החיות, ופורסמו גם באתר העמותה, כוללים כמה מראות קשים - בהם חתולים גדולים עם פצעים חשופים, כשלעיתים אף נמצאת סביבם קבוצה גדולה של זבובים. על פי הארגון, מצבם של כמה מהחתולים הגדולים בגן החיות כה חמור, שאותם זבובים אף מטילים עליהם ביצים - מה שפוגע אנושות בעורם. 

גן החיות של ג'ו אקזוטיק
אחת התמונות הקשות שפורסמו מתוך גן החיות | צילום: PETA

בשיחה עם האתר, לואו, מי שמנהל בפועל את גן החיות בארבע השנים האחרונות, טען כי אותם חתולים גדולים זוכים ליחס הולם מצוות הפארק. הזבובים, לואו הסביר, הם בעיה ידועה איתה הצוות מנסה להתמודד מזה שנים, וזאת מאחר שגן החיות נמצא בסמוך לחוות סוסים גדולה. לפי לואו, הוא ויתר העובדים מוציאים אלפי דולרים מדי חודש על תרופות ודוחי זבובים עבור האריות, הטיגריסים ויתר החיות בפארק - ואף הציג קבלות מהשבוע האחרון המוכיחות זאת. 

בנוסף, לואו הסביר כי אותה בעיית זבובים היא אחת הסיבות לכך שהוא מעביר כעת את כל החיות לפארק החדש שלו - "Tiger King Park". עוד בזמן ההכרזה על העברת הבעלות לבסקין, לואו הבהיר כי הוא וצוות העובדים לא ישאירו אף חיה בשטח הפארק. בשיחה קודמת עם TMZ, סיפר לואו כי הדבר היחיד אותו ישאיר לבסקין הוא גופה של נער אינדיאני, הקבורה בשטח הפארק מזה שנים.

ההסבר של לואו לאותם ליקויים לא סיפק את PETA, והארגון פנה למשרד החקלאות האמריקאי בכדי שיבדוק את מצב בעלי החיים בפארק. כוחות שיטור מקומיים דיווחו כי מאז הפרסום אכן בוצעו בדיקות שכאלה, כולל בדיקה שבוצעה על ידי המחלקה לשימור חיות הבר של אוקלהומה. אותה בדיקה העלתה כי החיות נמצאות במצב בריאותי תקין, אם כי הגוף הרשמי האחראי לפיקוח הנ"ל הוא עדיין משרד החקלאות - שהורה על פתיחת החקירה כעת.