הבעלים של מועדון הבארבי, שאול מזרחי, שב היום (חמישי) לביתו, וסיים את שביתת הרעב שנמשכה 5 ימים מחוץ מעונו של נתניהו בבלפור. בראיון לחדשות 12 סיפר על מתווה החזרה לשגרה שסוכם עם שר התרבות ומנכ"ל המשרד - וגם הגיב לחיקוי שלו אמש בארץ נהדרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שביתת הרעב של מזרחי מחוץ למעון ראש הממשלה נמשכה 5 ימים, והופסקה לאור מתווה חדש לפתיחת הבארבי, שסוכם לאחר שיחות עם שר התרבות חילי טרופר ומנכ"ל המשרד יוסי שרעבי. "בפועל, ב-17 לחודש אנחנו פותחים במתווה שמתאים לנו כרגע במגבלות היכולת והמצב של הקורונה", אמר.

"אנחנו נפתח במתכונת ישיבה של עד 75%, שזה אומר שעדיין אפשר יהיה להתפרנס בכבוד וגם לפרנס את האמן ובכלל. זה נותן תחושה הרבה יותר טובה מאשר המתווה הראשוני, שאפשר 100-200 איש לכל היותר במקום".

אחת מהמחלוקות סביב המתווה הייתה האם לאפשר או לא הופעות בעמידה – בהן מתאפיין מועדון הבארבי. גם במתווה הנוכחי הופעות בעמידה עדיין לא באות בחשבון, לפחות בינתיים. "יש פתיחות והתקדמות גדולה גם למופעי העמידה", אמר מזרחי. "נכון לעכשיו אנחנו מניעים את עצמנו במופעי ישיבה ויש מצב שבעזרת השם עד שנגיע למופעי ישיבה נעשה טסט קייס שיהיה מאוד בטיחותי עם יכולת לאתר את האנשים".

שאול מזרחי מסיים את שביתת הרעב (עיבוד: N12)
החיקוי מול המציאות - שאול מזרחי | עיבוד: N12

מזרחי הוסיף שהוא מרוצה מהמענה שניתן לו במשרד התרבות, ונשמע אופטימי למדי לקראת המשך העבודה. "אני חייב לומר שהיו לי שיחות אינטנסיביות עם מנכ"ל משרד התרבות. יש שם סוג של פתיחות והארה כלשהי שלא קרתה עד עצם היום הזה, משהו השתנה".

על החיקוי שלו ששודר אמש בארץ נהדרת, סיפר: "הוא גרם לי אתמול להתכווצויות בבטן כמו שלא חלמתי. אני יכול לספר לך רק קוריוז, שיצא לי לצאת עם אלי פיניש לפני מספר שנים לסרי לנקה. היה שבוע מדהים, ואז הוא אמר לי 'אני מת לעשות את הדמות שלך'. אז הנה זה הגיע - והוא עשה את זה מושלם".