לאור הזרקורים דקל וקנין התרגל מהר מאוד, ילד בן 14 מטבריה שעד לפני שלושה חודשים, אף אחד לא הכיר. בזמן שכולם היו סגורים בבתים דקל וקנין הקליט עשרות ברכות ביום, ועשה שמח לאנשים, בן לילה הפך לכוכב הרשת הכי מפורסם בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 


על הרגע בו הפך בנה לכוכב סיפרה אמו אתי וקנין: "כל הבקשות בטלפון לגבי סרטונים, באמת מעל ומעבר זה הגיע לאלפים ביום. היו תגובות באמת לא לעניין, קראו לנו 'חזירים' ו'גרידיים', אבל הוא עשה את העבודה, ושני הצדדים מרוצים - הוא מקבל ברכה והוא מקבל כסף".

הוא נולד בטבריה, לאתי ודורון, מנהלת במשביר לצרכן ועובד בחברת שטראוס. דניאל אחיו הוא מהנהל הצמוד שלא עוזב אותו לרגע - בהופעות בחאפלות ובאולפן ההקלטות של נתנאל, מי שאחראי על הלהיט של וקנין "סוף עונה".

דקל וקנין (צילום: N12)
דקל וקנין | צילום: N12

לפעמים נדמה שדקל וקנין הוא הוא בכלל גבר בן 50 שנתקע בגוף של ילד. הוא רגיל שהסרטונים שלו הופכים לוויראליים, אבל את הסרטון שהגיע למהדורות החדשות השבוע הוא ממשל לא אהב. באחת החאפלות שבהן הופיע הגיע דקל לשולחן של העבריין שמוליק הרוש, דמות מוכרת בעולם התחתון שהעביר דרכו מסר ליריבו ראש ארגון הפשע של מיכאל מור.

הסרטון רץ ברשתות ומיכאל מור הגיב בפוסט אלים בפייסבוק ודקל לא הבין איך נקלע לקרב בין עבריינים. "אני מקדיש לכולם, אמרו לי להקדיש שם, הקדשתי. אני לא ידעתי למי התכוונתי. אני לא מכין אותו, אחרי זה הבנתי שזה עבריין", הסביר בכנות.

"אין לו קשר לזה, הוא מברך את כולם, אוהב את כולם", הבהירה אמו. "אם קרה שמישהו שנפגע, אז אנחנו ההורים שלו גם ממש מצטרים ומכבדים", המשיך אביו דורון.

"התום והחן שיש בילד הזה בהחלט יעזרו לו להתקדם הלאה"

אך "הנסיך הקטן של טבריה" שהפך בן לילה לכוכב ענק, לא נותן לזה לעצור אותו כבר חושב על העתיד. לפני שבועיים הגיע השיא האחרון בקריירה - חיקוי בארץ נהדרת. "זה היה מצחיק אמרתי - לאן הגעתי שעשו עליי חיקוי בארץ נהדרת".

לא מזמן אייל גולן החתים אותו בחברת ההפקות שלו, ודקל כבר חולם על היום שיכבוש את קיסריה. ועכשיו המבחן שלו הוא לא סתם גימיק אלא כאן כדי להישאר. "הוא מרענן וזה שונה", תיאר דידי הררי את הנער, "אני חושב שהשילוב הזה של הילד מטבריה, העגעגל ,החמוד, עם החיוך הגדול על הפנים. עם הקול הצרוד הזה נכנס למקום הכי קלישאתי שלנו של הד"שים ושל ה'אוהב אותך', זה הפך להיות מעין קאלט מטורף - התום והחן שיש בילד הזה בהחלט יעזרו לו להתקדם הלאה".

אך את סוד הקסם שלו מסכם דקל בעצמו בפשטות: "אני קצת שמנמן, קצת חמוד, מתחבר עם כל אחד, וקצת מציק למי שמכיר אותי".