לפני 25 שנים קיבלה הקריירה של רמי קלינשטיין תפנית: אחרי שנים של עבודה יפה ומוערכת, אבל לא היסטרית, שיר אחד בשם "תפוחים ותמרים" והתפוצץ ברעש עצום, שלאחריו התחיל קלינשטיין לספור הישגים בכפולות של מאה אלף. עכשיו הוא חוגג חצי יובל לשיר שבו השלים סוף סוף עם מי שהוא באמת - השיר שחברת התקליטים לא רצתה בכלל להוציא, אך ששינה את חייו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסוף שנות ה-80 ניהל קלינשטיין שתי קריירות מוזיקליות במקביל: אחת מצליחה מאוד, כמלחין ומפיק מוזיקלי של ריטה אשתו, ואחת שלו כזמר - שהייתה קצת תקועה גם לאחר שני אלבומים. "זה יכול להיות הרבה יותר מתסכל אם הקריירה שלה הייתה נפרדת משלי", מודה קלינשטיין. "יכול להיות שאם לא הייתי מי שאני, איש משפחה ובית – זה היה נגמר הרבה יותר מהר".

"בשלב מסוים שחררתי את האזיקים"

קלינשטיין היה מלחין לריטה שירים עם מוטיבים מקומיים וישראליים, ולעצמו הוא תמיד כתב אחרת. "בשלב מסוים שחררתי את האזיקים והרשתי לעצמי לשיר שיר שכנראה בתקופה אחרת הייתי נותן למישהו אחר - אבל הרגשתי שאני יכול ומוכן", הוא מסביר.

כשברקע הדיווחים על מגעים למופע איחוד שלו ושל וריטה, מספר קלינשטיין על האפשרות: "קיבלנו הרבה פניות בעניין הזה. זה אף פעם לא קרם עור וגידים אבל אי אפשר לדעת מה יהיה. אני ממש גאה בעבודה המשותפת שלנו". המופע "25 שנה לתפוחים ותמרים" של קלינשטיין יתקיים ב-21.2 בהיכל התרבות