תיאטרון חיפה התכונן לכבוד ערב הבכורה של הצגה קורעת מצחוק בכיכובו של הצמד המיתולוגי - מוני מושונוב ושלמה בראבא. אבל כמו שאומר הפתגם - האדם מתכנן ואלוהים צוחק. הכתבה הייתה אמורה להיות עליזה ולעסוק באיחוד של מוני ובראבא. אחרי שהצמד  ערך את החזרות חסרה רק החגיגיות של הפרימיירה עם הצחוקים של הקהל - אך בפועל זהו טקס אשכבה סמלי של ענף הבידור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קהל של אמיצים, או של מדחיקים, כבר מתחיל להיאסף במבואה כדי לראות את מוני ובראבא ואז מוריד נתניהו את גזרת המאה, הוא הורה שאסור לקיים כינוסים בהם יהיו מעל מאה משתתפים. בתגובה תהה בראבא מאיזה יום חלה ההנחיה: "איך מתרגמים את ההוראה של ראש הממשלה, מה הכוונה? זאת אומרת שמרגע זה? אנשים יבואו, לא יבואו? זאת אומרת, זה הזוי, אני לא זוכר בכל שנותיי רגע הזוי כזה".

גם מושונוב עצמו אינו יודע אם ההצגה תתקיים: "לא יודע, אנחנו מחכים. אין לי מושג". מושונוב מדוכדך בעליל, משום שהקאסט הקטן כולל את בנו מיכאל. "שוקלים לבטל", סיפר בפנים נפולות. 

מוני מושונוב בתור באבא בובה ב
מוני מושונוב בתור הבאבא בובה ב"זהו זה" | צילום: החדשות 12

זה היה לפני 29 שנים כשתוכנית זהו זה הפכה לציפרלקס הלאומי בתקופה הכאוטית של מלחמת המפרץ הראשונה - כשנפלו כאן טילי סקאד מעיראק. מסכות וניילונים היו אמורים להגן מפני נשק כימי, והעם החרד בציון שמר על שפיות והומור בעזרת הבאבא בובה מושונוב. 

"עקב הודעת ראש הממשלה  לפני כדקות אחדות אנחנו נאלצים לא לקיים את ההצגה הערב", הכריזו במבואת התיאטרון למבקרים. שלמה בראבא ניסה להסביר את המשמעות של התפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם: "האמת שזה בכלל רגע פילוסופי. אב הקיום החליט שאנחנו חייבים איזו סטירת לחי כזאת קיומית של כל הכדור הזה כדי לחזור לימים שלפני המהפכה התעשייתית, אל הכפרים, אל העיזים, אל הצניעות, אל הפשטות". 

לאחר שהוחלט על ביטול ההצגה, נשאל מוני אם הוא מפחד מהקורונה והוא השיב: "יש חרדה, ברור. ברור". עכשיו כבר מדברים ברצינות להחזיר את זהו זה כדי לנחם את העם, כנראה בערוץ כאן 11. לכל המשתתפים במילא התפנה היומן.מבחינתם, אפשר להתחיל שידור חי בכל רגע.

צפו בכתבה המלאה מתוך "אולפן שישי".