אחת ההפתעות הקולנועיות של שנת 2019 היה הסרט "נוכלות בלי חשבון". הסרט, שסימן את חזרתה של ג'ניפר לופז לתפקידים מעט יותר איכותיים בקולנוע, זכה להצלחה קופתית (ביחס לתקציבו הצנוע - 20 מיליון דולרים), ביקורות חיוביות ולפי כל התחזיות, כנראה שם להכרה בטקס פרסי האוסקר (שהמועמדויות אליו יתפרסמו בשבוע הבא), שם נחשבת לופז למועמדת וודאית כמעט בקטגורית שחקנית המשנה.

כעת נראה שהעניינים מעט מסתבכים, וחברת ההפקה של לופז, בין האחראיות לסרט, נתבעות בסכום של 40 מיליון דולר. התובעת היא סמנת'ה ברבש, האישה שעל סיפור חייה מבוססת דמותה של לופז בסרט, רמונה. ברבש טוענת בתביעה כי לא נתנה את האישור שלה להצגת הסיפור בסרט וכבר בחודש אפריל האחרון, טרם יציאת "נוכלות בלי חשבון", התראיינה לניו יורק פוסט וסיפרה כי היא מנסה לעצור את הפצתו. לפי ברבש, למפיקי הסרט, בהם חברת ההפקות "Nuyorican" שלופז ייסדה, אין את הזכות לספר את הסיפור. כעת, ברבש תובעת מלופז ומחברת ההפקות שלה סכום של 40 מיליון דולר - 20 מיליון מתוכם בעילה של פיצויי נזיקין. בכתב התביעה, היא מציינת בין היתר כי סצנה מסוימת בסרט, בה דמותה של לופז מוצגת משתמשת בסמים בבית שבו גרים ילדיה, היא מומצאת ופוגענית.

בנוסף לדרישה הכספית, ברבש דורשת ממפיקי הסרט למסור לידיה כל עותק של הסרט, שהכניס סכום של 157 מיליון דולרים ברחבי העולם. ברבש לא תובעת באופן אישי את לופז, וגם לא את לורן סקפריה - במאית הסרט שגם כתבה את התסריט שלו, בהתבססות על כתבה משנת 2015 שכללה גם את סיפורה של ברבש. עם זאת, באותו ראיון לַפוסט מחודש אפריל, היא הפנתה את האש גם כלפי לופז עצמה. "היא לא מייצגת אותי כראוי", סיפרה, "מעולם לא הייתי חשפנית".

בראיון מחודש ספטמבר למגזין ואניטי פייר, ברבש נשמעה מעט יותר מרוככת, לפחות כלפי לופז עצמה. כאשר נשאלה מה היה החלק האהוב עליה בסרט, ציינה ברבש כי מדובר בראפרית קארדי בי (שמשתתפת בסרט בתפקיד קטן יחסית, כמו זמרת מוצלחת נוספת, ליזו). "למרות שהיא לא שחקנית, היא הייתה בעולם מועדוני החשפנות (קארדי מרבה לדבר על עברה כחשפנית, ר.א) והיא מבינה את זה", סיפרה. "היא אולי הייתי משחקת אותי טוב יותר. בלי לקחת את זה מג'ניפר", סיפרה. "אין שנאה. אני עדיין מעריצה של ג'יי. לו. אני מהברונקס, איך אוכל לא להיות?".