בערב השנה החדשה הופיע הזמר הברזילאי בן ה-58, ג'וליאנו סזאר, בעיריית יוניפלור שבמדינת פארנה הדרומית. כפי שניתן לראות בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות, במהלך ההופעה, הזמר ניגש לגיטריסט ושניות לאחר מכן התמוטט עם המיקרופון ביד. הקהל והנגנים ניגשו מיד להגיש לו עזרה, ולפי המפיק מאורו וסקונצ'לוס, הוא פונה למרכז רפואי סמוך למקום בו נערכה ההופעה.

במשך שעה וחצי הרופאים נלחמו על חייו, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו. "בצער עמוק, אקספלוסון מיוזיק מודיעה על מותו של הזמר ג'וליאנו סזאר", פרסמה המפיקה בחשבון הפייסבוק שלה מספר שעות לאחר המקרה. "אלה החדשות העצובות ביותר שיכולנו לקבל".

עם קריירה של יותר משלושה עשורים, הוציא סזאר 14 אלבומים, ובשנת 2004 הוא היה מועמד לגראמי הלטיני בקטגוריית האלבום הרומנטי הטוב ביותר עם האלבום Cowboy Vagabundo.

משפחתו של הזמר החליטה לקיים שתי הלוויות: אחת בעיר שבה חי והשנייה בעיר הולדתו, פאסוס, בבית העירייה. פרחים ותמונות הונחו ליד ארונו כדי לזכור את הקריירה שלו, מאחר שהיה נשוי ללא ילדים. "אני יכול לומר, כמו כולם בצוות של ג'וליאנו, שהוא לימד אותנו. למדתי מהניסיון המקצועי שלו, עם 30 שנות קריירה", ספד לו הגיטריסט רודריגו ספרנדיו.