פרידה מהפזמונאי שנכנס ללבבות: יוסי גמזו, פזמונאי ומחבר בולט, נפטר הערב (שני) - ימים ספורים לפני יום הולדתו ה-82. גמזו, תושב העיר חיפה בשנים האחרונות, נפל במדרגות ביתו ביום שישי: למרות מאמצי ההחייאה והטיפולים, הוא לא התאושש - ומותו נקבע הערב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ד"ר ירון בר לביא, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם, מסר שגמזו הגיע ביום שישי בשעות הערב חסר הכרה ומוגדר פצוע קשה מאוד עקב פגיעות בראש ובגב. גמזו נפצע במהלך נפילה במדרגות בביתו בקרית אליעזר: הוא הגיע לבית החולים אחרי החייאה בשטח על ידי מד"א.

גמזו, בנו של מבקר התיאטרון והאומנות הידוע חיים גמזו, נולד בצרפת ב-14 בפברואר 1938 בזמן שאביו היה בהשתלמות. כילד שב ארצה, התחנך בקיבוצים ובגימנסיה הרצליה - ובצבא שירת בעיתון "במחנה גדנ"ע". לאחר השירות הצבאי למד ספרות עברית באוניברסיטת תל אביב.

עוד כילד כתב ופרסם שירים בעיתונאים, ובהמשך פרסם ספרים וחיבורים רבים. גמזו התפרסם בעיקר בזכות תרגומיו לשירים בשפות זרות ובזכות פזמוניו, בהם "סימן שאתה צעיר, "זוהי יפו", "סתם יום של חול" ו"הכותל". ב-2013 זכה בפרס אקו"ם על מפעל חיים בזמר העברי.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד לו: "'יש אנשים עם לב של אבן, יש אבנים עם לב אדם' כך כתב יוסי גמזו והרטיט את לבנו. יוסי, מגדולי הפיזמונאים בישראל, הלך לעולמו, אך השורות שהותיר אחריו נחרתו בלב העם למזכרת נצח. יהי זכרו ברוך".