נבחר השיר הישראלי לאירוויזיון 2020: נציגת ישראל, עדן אלנה, תבצע את השיר "Feker Libi" בתחרות ברוטרדם במאי הקרוב - כך קבעו אמש (שלישי) צוותי השיפוט וקהל הצופים במסגרת המשדר המיוחד לבחירת השיר הישראלי לתחרות שהועבר בשידור ישיר בכאן 11. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה שיר שמייצג את כל המדינה", אמרה אלנה עם פרסום ההחלטה. "מרגש אותי כמה שזה פאן. זה נכתב על בן הזוג שלי, יונתן, שהוא אהוב ליבי", הוסיפה. עוד ציינה אלנה: "התגובות בחו"ל היו ממש ממש טובות, אז זה ממש נחמד". 

האזינו לשיר הישראלי לאירוויזיון 2020: 

Feker Libi
מילים ולחן: דורון מדלי ועידן רייכל 

‏השיר, שנכתב והולחן על ידי דורון מדלי ועידן רייכל, ייצג את ישראל בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2020 ברוטרדם ב-12 במאי, בתקווה שיהיה אחד מעשרת השירים שיעפילו מהשלב הזה לשלב הגמר של התחרות, שייערך ב-16 במאי. 

השיר הישראלי הנבחר לאירוויזיון הוא הרביעי בהיסטוריה של התחרות שכולל ערבית: השיר האיטלקי בשנה שעברה, ״Soldi”, הכיל מילים בערבית, וחוץ ממנו היו רק עוד שניים: אחינועם ניני ומירה עוואד ששרו חלק משירן בערבית ב-2009 והשיר היחיד אי פעם שייצג את מרוקו ב-1980

עדן אלנה וישראל צפויים להתמודד מול 16 מדינות נוספות בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2020 ב-12 במאי: אוסטרליה, אירלנד, בלארוס, ליטא, מקדוניה הצפונית, סלובניה, רוסיה, שוודיה, אוקראינה, אזרבייג'אן, בלגיה, מלטה, נורווגיה, קפריסין, קרואטיה ורומניה. 

מרבית השירים שיתמודדו בתחרות כבר נבחרו, ותמונת השירים המתחרים המלאה בישראל תושלם בשבוע הבא - זאת לאחר שכל המשלחות מכל 41 המדינות המשתתפות ישלחו את שיריהן לאיגוד השידור האירופי. על הנייר, לעדן צפויה תחרות לא פשוטה, כיוון שהיא מתחרה בחצי הגמר מול מדינות שנחשבות חזקות ושמבטיחות את מקומן בגמר מדי שנה או כמעט בכל שנה. 

אירוויזיון 2020 ישודר בכאן 11 ב-12, 14 ו-16 במאי