קבוצת זאפה וקבוצת קשת, יחד עם בנק הפועלים, קוקה-קולה, סמסונג ישראל, דן דיזיין סנטר ואשמורת, הקימו אולפן במועדון "זאפה הרצליה", ממנו יועברו בשידור חי הופעות לאלפי הישראלים שנמצאים בבידוד בביתם. עידן רייכל יהיה האומן הראשון שיופיע בשדור חי הערב, שבת (14.3) ב-23:30 בערוץ  12, mako ,N12 ובערוצי הדיגיטל של הזאפה. ההופעה תהיה באורך חצי שעה והיא תהיה הראשונה מבין הופעות של האמנים המוכרים בכל בית, מבלי שהקהל יצטרך לצאת מהבית.

האומנים שיופיעו באולפן (לפי סדר א"ב): אביתר בנאי, אליעד, אמיר דדון, אסף אמדורסקי, דודו אהרון, דני רובס, הראל סקעת, כנסיית השכל, מאור כהן, מארינה מקסימיליאן, מוניקה סקס, מיקי גבריאלוב, נטע ברזילי, נתן גושן עידן חביב, עידן רייכל, עילי בוטנר וילדי החוץ, עמיר בניון, קובי אפללו, קרולינה, קרן פלס, רוני דלומי, רמי קליינשטיין, שפיטה, שולי רנד, להקת שלוה ושמעון בוסקילה.

הפרויקט הוקם מתוך תחושת סולידריות חברתית ובמטרה להעלות את המורל הלאומי. נוכח ההנחיות של משרד הבריאות שלא לקיים התכנסויות של מעל 100 איש, הופסקה הפעילות במועדוני "זאפה" ובהיכלים, ועל כן החליטו בזאפה ובקבוצת קשת בצעד משותף על הקמת פרויקט חירום זה. עם הקמת הפרויקט, התגייסו ללא היסוס אומני ישראל כדי שפרויקט זה יקרום עור וגידים בהקדם האפשרי.

האומנים המשתתפים בפרויקט יגיעו לאולפן ויערכו הופעות חיות וראיונות. כל אלה ישודרו בלייב לאורך כל היום באתר N12 ובערוצי הדיגיטל השונים של קבוצת "זאפה": עמוד הפייסבוק, ערוץ היוטיוב, עמוד האינסטגרם. הופעות נבחרות ישודרו גם בערוץ קשת 12. המטרה היא להנגיש הביתה למאות אלפי אנשים בישראל חוויה של הופעה גם בימים אלו.

אמיר דדון חוגג עשור לקריירה (צילום: החדשות 12, החדשות12)
אמיר דדון. יופיע במסגרת המיזם | צילום: החדשות 12, החדשות12

בנוסף, פרויקט חירום זה יתמוך ויאפשר לעשרות אנשי הפקה, תאורה, סאונד, עובדי במה, מנהלי תוכן, נגנים ועוד להמשיך בשגרת העבודה. הפרויקט יספק עבור כל אלה תעסוקה ופרנסה בעת הזו.

"בימים קשים אלו זו זכות גדולה עבורנו לנסות להביא את חוויית ההופעות החיות של זאפה ישירות לבתיהם של מאות אלפי אנשים בישראל", אמר גולן עינת, הבעלים של קבוצת זאפה. "זאפה הייתה ותמשיך להיות בית לאומנים, לנגנים ועובדי הבמה במחויבותם לייצר מוזיקה ותרבות ישראלית, גם בעתות משבר. הקמנו את הפרויקט הזה באופן מידי ומדובר בפרויקט חירום, שאילולא התגייסותם של האומנים ושאר הגורמים לא היה מתקיים. אנו מקווים כי פרויקט זה יקל, ולו במעט, על ימים אלו העוברים על עם ישראל, ובתקווה נחזור לשמוח וליהנות בהקדם במופעים במועדונים".