נגיף הקורונה מאיים על קיום תחרות באירוויזיון בהולנד בעוד כחודשיים: רשת השידור ההולנדית NPO ואיגוד השידור האירופי EBU בוחנים חלופות לקיומה - אך בשלב זה לא מדובר על דחייה או ביטול כיוון שרוצים לראות אם מצליחים להשתלט על ההתפשטות של הווירוס בתקופה הקרובה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבועות האחרונים אוהדי אירוויזיון רבים תוהים האם ניתן יהיה לקיים את האירוע הבינלאומי בהולנד, שם דווח היום על מקרה מוות ראשון כתוצאה מנגיף הקורונהדובר של רשת הטלוויזיה ההולנדית מסר כי הם עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם איגוד השידור האירופי לבחינת חלופות. אחת מהן היא קיום התחרות ללא קהל - מה שצפוי להוביל להפסדי ענק להולנד, לאחר שתיירם ומעריצים מכל העולם כבר הזמינו כרטיסים לאירוע וחדרים במלונות ברוטרדם.

האולם שיארח את אירוויזיון 2020 ברוטרדם, הולנד
האולם שיארח את אירוויזיון 2020 ברוטרדם, הולנד | צילום: Eurovision.tv

למרות החשש הכבד, בהולנד משדרים עסקים כרגיל - בחשבון הרשמי של האירוויזיון בפייסבוק ובטוויטר הודיעו על פתיחת הגל האחרון של מכירת הכרטיסים לאירוע, זאת מבלי להתייחס לאפשרות שהאירוע יידחה או יבוטל בגלל נגיף הקורונה.

בשבוע הבא אמורים להגיע להולנד ראשי המשלחות של 41 המדינות המשתתפות בתחרות לכנס ראשי המשלחות שמתקיים בכל שנה בתחילת מרץ בעיר המארחת. סביר להניח שידונו שם בחלופות השונות לקיום התחרות שצפויה להיערך ברוטרדם ב-12,14 ו-16 במאי. חלק מנציגי המשלחות כבר הודיעו שלא יגיעו לכינוס בשבוע הבא, בהן המשלחת הישראלית והשוודית.

גם המפקח הכללי של איגוד השידור האירופי, יון אולה סאנד, לא יוכל להגיע לכנס לאחר שעובד של איגוד השידור האירופי בשוויץ נדבק בנגיף. באיגוד הודיעו על כך לכלל המשלחות אך הבהירו שבשלב זה לפחות אין כל מניע להגיע להולנד.