★ "תודה לה' אני לא מת, די עם לשון הרע". בשלישי בערב הטלפונים של הזמר נתנאל ובני משפחתו לא הפסיקו לצלצל, כשעל הקו חברים, מעריצים ובני משפחה מודאגים. "התקשרו אליי לנייד ושאלו אותי אם אני חי. סיפרו לי שמקבלים הודעות מכל מקום על כך שנפטרתי". לפני כשנה התגלה אצל נתנאל נגר גידול סרטני בראש. הוא עבר ניתוח להקטנת הגידול ומאז עובר בדיקות וטיפולים. "ד"ר דוד מיכאלי האלוף מטפל בי, ולאט לאט מסיר את הגידול שנשאר". לדבריו, רוב הגידול הוסר ובימים אלו נתנאל מנהל חיי שגרה של זמר, בעל ואבא במשרה מלאה, זאת לצד טיפולים ובדיקות. בשיחה נתנאל שומר על אופטימיות ושמחת חיים: "אני מודה לאל על התקופה הזאת, זאת תקופה לא קלה, אבל אני ממשיך להופיע, חתונות, מופעים, בר מצוות, ואוהב את הקהל". בנוסף, הזמר עובד על הסינגל הבא שלו, שצפוי לצאת בשבועות הקרובים.

איפה תפסה אותך הידיעה על מותך?

"ישבתי בבית ופתאום כל העולם מצלצל אליי. שכנים מודאגים דופקים בדלת ואומרים לי 'אמרו שאתה מת', זה כאב לי מאוד בגלל העבר המשפחתי שלי - טראומה". נתנאל מתכוון למותם של שני אחיו שנפטרו מסרטן. "שני האחים שלי מתו מהמחלה הארורה, והשמועה לא עשתה למשפחה שלי טוב. בתקופה הכי קשה שלי, כשהייתי בתוך המחלה, לא דאגתי. אני מאמין בן מאמין בבורא עולם ואני אוהב את התקופה הזאת. גיליתי כמה עם ישראל יש לו את הנתינה ואהבת החינם, אנשים מראים לי שיש אהבת חינם". 

אתה מספר על האחים שלך שנפטרו בזמן שאתה עדיין מתמודד איתה. אין לך חששות מהמוות?

"אני לא מפחד מהמוות, אני מאמין שבורא עולם יבריא אותי. אני לא שם. יש לי ילדים, הקדוש ברוך הוא מחבק אותי ורוצה שאהיה בריא בשביל הילדים שלי".

★ יובל דיין, שהפכה לבתו השלישית של המנטור שלומי שבת, חגגה השבוע 25 חורפים. לכבוד יום הולדתה, שלומי הפתיע את הזמרת עם גיטרה שהוזמנה מספרד. הגיטרה הוזמנה לפני מספר חודשים ויוצרה במיוחד עבור דיין, שמנגנת ביד שמאל. "8 שנים אני מודה בכל יום על המתנה שקוראים לה שלומי שבת", אמרה דיין לאחר שקיבלה ממנו את המתנה.

★ בשבוע שעבר עדן חסון ארז את הציוד ועבר מחריש לעיר השכנה, חדרה. חסון גדל בשכנות עם זמרים רבים בני הישוב, ביניהם שגיב כהן, פאר טסי ונוי פדלון. לאחר הצלחת המופע במנורה מבטחים, יעלה חסון מופע נוסף, שיתקיים בחודש הבא בארנה בירושלים.

★ השם הישאם מסאלחה אולי לא אומר לכם כלום, אבל בשנות ה-90 השיר "בום בום" של מסאלחה, בן הישוב כפר קרע שבוואדי ערה, הפך ללהיט גדול בישראל. שלושה עשורים  אחרי, החליטו יוצרי הסדרה "משיח", שמשודרת בנטפליקס, להשתמש ב"בום בום" (או בשמו העברי - "הכסף מדבר"). אולי הסדרה תגרום לו לעשות קאמבק.

★ מאי ספדיה, אחייניתה של הכותבת ואשת יחסי הציבור ארלט ספדיה, הוציאה השבוע סינגל ראשון בשם "רעיל" מתוך אלבום הבכורה שלה. השיר החדש, שנכתב ב-31 ימים, מגיע שלוש שנים אחרי שכיכבה בתחנות הרדיו עם פרויקט שנגנז.