הזמרת סולי (Sulli), שידוע בעיקר כחברת להקת הקיי-פופ המצליחה (f(x, נמצאה אתמול ללא רוח חיים בדירתה שממוקמת בעיר סאנגנאם שבדרום קוריאה. המנהל האישי שלה מצא אותה בביתה והזעיק את כוחות ההצלה. טרם פורסמה הסיבה הרשמית למותה.

סולי, ששמה האמיתי הוא צ'וי ג'ין רי, הייתה בת 25 במותה ומקורביה סיפרו שבמהלך חייה היא סבלה ממשברים נפשיים והתמודדה עם דיכאון ובדידות. אותו מקור אמר: "סולי הייתה מעבירה זמן רב לבד בביתה. ייתכן שהיא נטלה את חייה, אבל נבדקים במקביל גם כיוונים אחרים".

סולי הצטרפה ללהקה לפני כעשור והוציאה יחד עם שאר חברות ההרכב שלושה אלבומים שזכו להצלחה רבה. ב-2014 היא בחרה לקחת פסק זמן מהלהקה כדי להתמקד בקריירת המשחק שלה. בעקבות הביקורות החריפות מצד המעריצים על אותו מהלך, היא לבסוף החליטה לפרוש באופן רשמי. בשנתיים האחרונות היא עבדה על אלבום הסולו שלה, שנושא את שם הסינגל היחיד שיצא ממנו "Goblin".

לקראת עליית הסרט הדוקומנטרי על חייה בשנה שעברה, סולי העלתה פוסט בו התייחסה למאבקים השונים איתם התמודדה. בין היתר היא כתבה: "פוביה חברתית והתקפי חרדה. סבלתי מהדברים האלה מאז שהייתי צעירה. היו תקופות בחיים שבהן חלק מחבריי הקרובים עזבו אותי. אנשים פגעו בי והרגשתי שהכל התפרק. לא הרגשתי שיש לי מישהו שעומד לצידי או מישהו שיכול להבין אותי. בגלל זה התפרקתי".

אובדנות היא תופעה הניתנת למניעה. במקרה שאדם בסביבתכם נמצא במשבר ועלול להיות אובדני, אל תהססו - דברו איתו, עודדו אותו לפנות לעזרה מקצועית והדגישו את חשיבות פנייה זו.
נסו לסייע לו לפנות לאנשי מקצוע בקהילה או לגורמי תמיכה ארציים: