נטפליקס הודיעה היום (שישי) כי תתקן סדרה תיעודית שהוציאה על ג'ון דמיאניוק - זאת לאחר שראש ממשלת פולין מחה בפני חברת הסטרימינג על כך שהציגה את מחנות ההשמדה כחלק ממפת פולין המודרנית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני מספר ימים ראש ממשלת פולין, מטאוש מורבייצקי, תקף את נטפליקס על שהציגה ב"איוואן האיום" את מחנות המוות בתוך גבולות פולין - ושלח מכתב מחאה לחברה האמריקנית בדרישה לתקן את "הטעות", כדבריו, הקושרת לטענתו מעורבות פולנית בפשעי הנאצים.

לאחר המחאה הפולנית הודיעה חברת הסטרימינג כי תוסיף כתוביות על המפות שמופיעות בסדרה הדוקומנטרית, לפיהן מחנות ההשמדה שפעלו במלחמת העולם השנייה בשטחה של פולין של היום, הוקמו והופעלו בידי גרמניה הנאצית ולא היו מחנות של פולנים. בהודעה של ענקית הסטרימינג נכתב כי "כך יובהר שהמחנות נבנו בידי המשטר הגרמני הנאצי, שפלש לפולין וכבש אותה בין 1939 ל–1945".

בעקבות ההחלטה, משרד החוץ של פולין הודה לנטפליקס על תגובתה והוסיף כי הוא מקווה שההפקות העתידיות של החברה ישימו "תשומת לב נאותה לאמת היסטורית". עם זאת, בנטפליקס הבהירו כי השינוי נעשה בעקבות תלונות של הצופים ולא התייחסו ישירות לדבריו של ראש ממשלת פולין.