שחקנים לא בהכרח חייבים לשאוב השראה מניסיון חיים אישי כדי לגלם תפקידים, אך אין ספק שזה עוזר. במקרה של אוון ווילסון, טוענת חברתו שעבר, השחקן דווקא מסרב לשאוב השראה מהחיים האמיתיים שלו למרות שהם רלוונטיים. ורוני וונגסוירייטס בת ה-35 תקפה לאחרונה בראיון את השחקן על כך שהוא לא מעורב כלל בגידול בתם המשותפת בת השנה, ליילה.

ורוני אמרה לדיילי מייל כי ווילסון "מעולם לא פגש את ליילה, מעולם לא. הוא עוזר כלכלית אבל זה לא העניין. ליילה צריכה את אבא שלה. זה אירוני שהוא ממשיך לגלם תפקידים של אבות, ושהוא מגלם אב באחד מסרטיו החדשים, אבל הוא מעולם לא פגש את בתו שלו".

ווילסון וורוני יצאו במשך כמעט חמש שנים אך נפרדו זמן קצר לאחר שנכנסה להריון, ומאז הוא לא יצר עמה קשר כלל. ורוני מספרת שילדה את בתה ב-9 באוקטובר בשנה שעברה, כאשר אוון לא היה לצדה בבית החולים. כמו כן, מקורות טוענים כי הוא "סימן בחוזה משפטי שהוא לא מעוניין בביקורים, ולא רוצה שום חזקה עליה".

למעשה, ווילסון אף ביקש לבצע בדיקת אבהות לאחר שוורוני טענה כי היא בהריון, ובה נטען כי אי אפשר לשלול את העובדה שאוון הוא האבא. "אם יתברר שיש לו ילד נוסף, הוא ימלא את ההתחייבויות שלו ויתמוך בו", אמרו אז מקורבים לשחקן.

לווילסון יש שני בנים בגילאי 7 ו-4, רוברט ופין, ממערכות יחסים קודמות עם שתי נשים שונות, כאשר לפי הדיווחים פין נולד במהלך פרידתה של אמו, המאמנת האישית קרוליין לינדקוויסט, מבעלה דאז. בשנת 2017 התייחס ווילסון לבנים שלו פומבית בתוכנית האירוח של אלן דג'נרס ואמר - "זה לא ייאמן, אני מתכוון, פורד (שמו האמצעי של רוברט) אומר את הדבר הכי מצחיק בעולם, ואז אני יכול לספר בדיחה וכלום, צרצרים. זה כאילו אני שום דבר עבורם. אני כבר רואה איך הם יהיו בתור מתבגרים, כשהם יתאגדו נגדי".