החידוש ל"באטמן", שייקרא רק "איש העטלף", עוד לא התחיל להצטלם אבל כבר הספיק לייצר לא מעט כותרות. מעבר לליהוקו של רוברט פטינסון בתפקיד המרכזי, כעת מתברר שבמאי הסרט, מאט ריבס, דאג לשלב בסרט דמות איקונית נוספת - קאטוומן, שהיא לעיתים אויבת ולעיתים מושא אהבה של איש העטלף. את דמותה של קאטוומן גילמו בעבר שחקניות כמו מישל פייפר, האלי ברי ואן האת'ווי. עכשיו נודע כי ב"איש העטלף" תגלם אותה לא אחרת מזואי קרביץ.

קרביץ בת ה-30, שמוכרת לאחרונה בעיקר מתפקידה בסדרה "שקרים קטנים גדולים", לוהקה רשמית לתפקיד, ובכך הביסה שחקניות אחרות כמו זאזי ביטס ("אטלנטה", "ג'וקר"), אליסיה ויקנדר ("הנערה הדנית") ואייזה גונזלס ("בייבי דרייבר"). בתחילה היה חשש כי לו"ז הצילומים של "איש העטלף" יתנגש עם זה של סרט ההמשך השלישי של "חיות הפלא", בו צפויה קרביץ לגלם שוב את ליטה לסטריינג', אך העניינים הטכניים האלה ככל הנראה נפתרו.

זו לא פעם ראשונה, אגב, שקרביץ נכנסת לנעליה של קאטוומן, לפחות מבחינה קולית: היא כבר דובבה את דמותה בסרט "לגו באטמן", שיצא לפני כשנתיים. כמו כן, מתברר שכמה שנים לפני כן היא ביקשה לגלם אותה רשמית בסרט "עלייתו של האביר האפל", אבל נתקלה בסירוב קר.

בשנת 2015 אמרה בראיון למגזין nylon: "בסרט באטמן האחרון ('עלייתו של האביר האפל'), הם אמרו לי שאני לא יכולה להיבחן לתפקיד קטן שהם מלהקים בגלל שהם לא 'הולכים לכיוון אורבני'", כאשר "אורבני" הוא שם קוד לטייפ קאסט של שחקנים שחורים בהוליווד. "חשבתי לעצמי, 'מה זה קשור בכלל? כאילו שאגלם את התפקיד בצורה של 'יו, מה קורה באטמן? מה המצב איתך?'".

באותו ראיון, אגב, התייחסה לשמועות לפיהן מלהקים אותה לסרטים רק בגלל שיש לה הורים מפורסמים - הזמר לני קרביץ והשחקנית ליסה בונה. "אני סופר מודעת לכך שאנשים שופטים אותי על הבסיס של מי הם הוריי", אמרה, "אבל אני קיבלתי תפקידים בזכות עצמי ולא בגלל אבא שלי. לבמאי לא פאקינג אכפת מי ההורים שלי".