עם הכנסות של יותר ממיליארד דולרים מסביב לעולם ועתיד שנראה ורוד למדי בעונת הפרסים ההוליוודית, אפשר לקבוע ש"ג'וקר" הוא אחד מסרטי השנה. הדרמה האפלה בכיכובו של חואקין פיניקס, שמספרת את סיפור "לידתו" של נבל הקומיקס המפורסם, סיפקה גרסה חדשה לסיפורו של הג'וקר, והציגה אותו כקומיקאי פגוע-נפש שמידרדר לחיי פשע בארצות הברית של שנות ה-70. אבל גם בסיפור החדש הזה נשתלו רמזים לגרסאות קודמות ומוכרות של דמות הג'וקר, כולל מחווה סודית לסרט "האביר האפל".

כמה סודית? למרות שמיליוני אנשים צפו ב"ג'וקר" בחודשים מאז שעלה למסכי הקולנוע, המחווה ל"האביר האפל" התגלתה והתפרסמה רק בימים האחרונים הודות לפוסט במערכת הפורומים "רדיט". בפורום "פרטים מסרטים" התפרסמה תמונה של דלתותיו האחוריות של אחד האמבולנסים שעוצבו במיוחד לסרט:

 Digitalartsonline

נראה לכם מוכר? בצדק, המדבקות האדומות יוצרות חיוך, והמדבקות הכחולות על החלונות נראו כאישוניו המטורפים של הג'וקר לְבן הפּנים בגילומו של הית' לדג'ר מהסרט של כריסטופר נולאן. קלאודיו ג'וליאנו, מעצב תעשייתי שעומד בראש אחד מחברות העיצוב שעבדו על התפאורה ב"ג'וקר", התראיין כבר בחודש אוקטובר על הפרט המוכמן הזה ואמר: "אם תסתכלו מקרוב, תראו שאחורי האמבולנסים יוצרים את הפרצוף של הג'וקר. במובן מסוים, האביזרים הם גם דמויות והם עוזרים להקים את הכל לתחייה".

למרות הניסיון המובהק להיבדל מהדמות הזכורה שלדג'ר גילם (ואף זכה על תפקידו באוסקר), אפשר למצוא ב "ג'וקר" מחוות נוספות להופעתו של השחקן המנוח. כזכור, לדג'ר הלך לעולמו זמן קצר לפני צאת הסרט של נולאן בקיץ 2008 אחרי שנטל בטעות מנת יתר של תרופות מרשם. את התרופות החל לקחת בתקופה בה עבד על דמותו של הג'וקר ב"האביר האפל", וצלל אל תוך מחקר עמוק לנפשו של הפושע האלים והניהיליסטי. כחלק מתהליך ההכנה, לדג'ר ניהל יומן מפורט בו רשם את מחשבותיו של הג'וקר ותיעד אירועים בדויים שהיו אמורים לעזור לו להיכנס לעולמה הרגשי של הדמות. בדומה, ארתור פלק בגילומו של פיניקס נושא איתו יומן אישי בו הוא רושם בדיחות אפשריות למופע שלו, אבל גם מתעד את מחשבותיו האפלות ואת הדחפים האלימים שתוקפים אותו.

כמו כן, סצנות מסוימות מ"ג'וקר" מהדהדות סצנות מ"האביר האפל" באופן בו הן מצולמות וערוכות. כך למשל, זמן קצר לאחר עליית "ג'וקר", היו מספר גולשים שזיהו את הדמיון בין סצנת המעצר של פלק ב"ג'וקר" לבין הסצנה בה לדג'ר זוקף את ראשו מחוץ לניידת משטרה ב"האביר האפל":