רק לפני שנה וחצי הוא איבד לחלוטין את היכולת לדבר בעקבות האירוע המוחי הקשה שעבר. במהלך מסע השיקום הארוך שעבר, צביקה פיק חלם על כך שיחזור להופיע - והיום הוא כבר שב לכבוש את הבמות. המאסטרו מככב בפסטיגל שיעלה בחנוכה, ולמרות שכבר השתתף מספר פעמים במופע הילדים הענק, הפעם – יש לכך משמעות שונה לחלוטין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

למרות שמדובר בהגשמת חלום, פיק מתאר תחושות מעורבות בנוגע לחזרתו לבמה. "זו הרגשה לא קלה, זה משהו שלא עשיתי שנה", סיפר. "אבל השיטה היא לא לחשוב על כלום, ללכת ולעשות את זה". המאסטרו סיפר שהוא עדיין לא מדבר נכון וגם המבטא לא טוב לגמרי, אך הוא מדגיש שהשירה לא נפגעה: "חצי מוח שר וחצי מוח מדבר".

במופע הבכורה של הפסטיגל, שם פגש המאסטרו קהל בפעם הראשונה מאז האירוע, הוא התרגש מהחיבוק החם שקיבל. "זה מוצא חן בעיניי יותר מאשר אז, בגלל התקופה שעברתי", סיפר פיק. "לא חשוב מה אני מרגיש, הקהל גורם לכך שאני נכנס לזה מהר מאוד. זה לא מובן מאליו, זה משהו מופלא".

שיריו שזורים לאורך כל המופע, אך זה שעורר סערה הוא "שיר הפרחה". פיק, שהלחין את השיר, אמר כי העדיף לעשות אותו ללא המילה "פרחה", והסביר: "אני לא חושב שילדים צריכים לשמוע מילה כזאת".