בצל הביקורת על היעדר נשים שיופיעו בערב המחווה לשלמה ארצי - גורמים בהפקת המופע אמרו הערב (רביעי) כי "נראה שהאירוע הולך לקראת ביטול והעמותה תחשב מסלול מחדש". זאת, לאחר שבהפקה אמרו כי הם שוקלים לעדכן את רשימת המשתתפים במופע, שנערך במסגרת ערב ההתרמה השנתי לאגודת "עזרה למרפא" בראשותו של הרב פירר, ולצרף אליה זמרות למרות בקשתו בנושא. מוקדם יותר היום ארצי עצמו מתח ביקורת על היעדר זמרות מהאירוע וגם בתזמורת הפילהרמונית - שאמורה ללוות את האמנים שיופיעו באירוע - איימו שלא לקחת חלק באירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ארצי עצמו כתב בצהריים בעמוד הפייסבוק שלו: "רק אתמול בערב הובא לידיעתי שערב התרמה לעמותה 'עזרה למרפא' של הרב פירר, ששירי אמורים להיות חלק ממנו..למעשה מדיר נשים. כל חיי שרתי והופעתי על במות עם נשים ואף כתבתי דואטים רבים אותם שרתי עם זמרות. אמנם זהו ערב למען מטרה נעלה ואכן כל אחד רשאי להשתמש בשיריי, אבל אני מתכוון כעת לעשות כל שביכולתי לשכנע את כבוד הרב לשנות את דעתו".

יו"ר נעמת חגית פאר קראה לכל האומנים שלא לקחת חלק באירוע במתכונתו הנוכחית. "המטרה המקודשת אינה משמשת תירוץ להדרת נשים בוטה שכזו מהמרחב הציבורי", אמרה. "אם מארגני האירוע לא ישנו החלטתם להדיר נשים - כל אמן שיסכים להופיע יישא באחריות הציבורית על כך".

עילי בוטנר וילדי החוץ (צילום: משה נחומוביץ',  יחסי ציבור )
בוטנר מסרב להופיע ללא הזמרת אדר גולד | צילום: משה נחומוביץ', יחסי ציבור
שקד חסון, מנהלת מדיניות ציבורית בתנועת "ישראל חופשית" זעמה: "בא לי לצרוח ואני מרגישה שאין לי קול. לקחו לי את הקול, לקחו לנו את הקול, כשאמרו - נארגן מופע מחווה ענק אבל לא ניתן לאף אישה לשיר בו. אומרים לנו שמותר להשתיק ולהפלות ולהדיר נשים ממש כאן אצלנו.
 
בישראל 2019 אסור לנו לעבור על סדר היום כשנשים מורדות מהבמות, מושתקות. אני קוראים לאומנים לא להסכים לדבר הזה ולא להופיע במופע כל עוד לא יופיעו בו גם נשים. ואני עדיין ממתינה שהנשיא ריבלין יבטל את הגעתו למופע שמדיר 51% מהאוכלוסייה", סיכמה.
 
אמש פנה המוזיקאי עילי בוטנר בכתב למפיקי המופע והודיע שלא ישתתף במופע בלי אדר גולד, הזמרת בהרכבו "ילדי החוץ" – כך נודע לחדשות 12. הפנייה נעשתה לאחר שאמש נחשף בערב טוב עם גיא פינס כי מהמופע נעדרות זמרות נשים. בנוסף פרסום שלמה ארצי עצמו כי הוא מתכוון לשכנע את הרב לשנות את דעתו.
הרב פירר, השבוע (צילום: חדשות 2)
הרב פירר. ביקש להימנע משירת נשים | צילום: חדשות 2

"מי שחושך לו, יום טוב לו"

כשפנו לבוטנר והזמינו אותו להשתתף, לא הזמינו את הלהקה ילדי החוץ אלא רק את בוטנר ואת אוהד שרגאי – זמר בהרכב "ילדי החוץ". בוטנר לא ידע מהי רשימת המשתתפים המלאה, ורק לאחר הפרסומים התברר לו שמדובר בהדרת נשים גורפת. גולד עצמה שמעה את החדשות רק שלשום, סיפרה שהדבר מפריע לה כאישה והוסיפה "מי שחושך לו, אז יום טוב לו".

אתמול נחשף כי במופע, שנערך במסגרת ערב ההתרמה השנתי לאגודת "עזרה למרפא" בראשותו של הרב פירר, לא ישתתפו כלל זמרות – זאת לבקשת הרב. "אין שום בעיה של הדרת נשים בקהל, הרב ביקש לכבד אותו בעניין הזה שנשים לא תשרנה במופע", הסביר אז שמש. "באחת הפגישות הראשונות של ההפקה שחשבנו מה רוצים לעשות, נאמר שלרב יהיה קשה אם נרצה שנשים ישירו, לא חשבתי פעמיים והמשכתי הלאה. כיף לי לכבד את הרב מכיוון שאני אומר לך, הוא עושה מעשים שלא הממשלה ולא הממסד ולא משרד הבריאות, אף אחד לא מסוגל לעשות".

_OBJ

את הערב המדובר ינחה אייל קיציס, ובימים האחרונים הצטרפה לצידו אורלי וילנאי, עיתונאית אקטיביסטית שפעילה מאוד למען זכויות נשים, שלא ידעה דבר על אופי המופע. "עכשיו כשאני שומעת על זה מן הסתם כאישה וכאדם זה לא דבר שאני יכולה להסכים לו", אמרה, "אני צריכה לדבר עם האנשים שפנו אליי".