סיפורה של נעמה יששכר, שכלואה כבר קרוב לתשעה חודשים ברוסיה אחרי שנתפסה כשברשותה תשעה גרמים של חשיש, הורשעה בהברחת סמים למדינה ונדונה לשבע וחצי שנות מאסר, הוא סיפור דרמטי בלי כל ספק. ואולי יום אחד הסיפור הדרמטי הזה יעובד לסרט או סדרת טלוויזיה, אבל אם נתקלתם בימים האחרונים בהודעה על כך שספקית הסטרימינג נטפליקס תפיק סרט על המקרה של יששכר - מדובר בחדשות כזב.

מי שעשתה קצת סדר בדברים היא השחקנית אלמה דישי ("איש חשוב מאוד"), שפרסמה הבוקר פוסט אינסטגרם בנושא. "התעוררתי הבוקר לתיוג הבא בפייסבוק: 'מזל טוב לא [כך במקור] לאלמה דישי שלוהקה לסרט העתידי על חייה של נעמה יששכר בנטפליקס'", כתבה. "אני אשמח לשחק תמיד בכל סרט אבל כרגע מדובר בבדיחה טובה על נושא כואב ומדמם. ילדה בת 27 כלואה מאחורי סורג ובריח בכלא ברוסיה, אולי בקרוב היא תועבר לסיביר או לסנט פטרסבורג. זה כבר קרה שהעבירו אותה מבלי לעדכן", כתבה דישי כשהיא מתייחסת להעברתהּ של יששכר לבית כלא חדש, מה שעורר את חשש המשפחה לכך שהקשר עמה יאבד.

"נכון לעכשיו עתידה לרצות עונש של 7.5 שנות מאסר. אמא שלה העבירה לה בגדים חמים אבל הם לא הגיעו אליה. אמרו לי גם שהיא יכולה לכתוב מכתבים רק ברוסית, אז היא למדה. אני לא מדברת כרגע על מה שהיא עשתה או לא עשתה. 7.5 שנות מאסר בכלא לבד ברוסיה", כתבה השחקנית.  "בערעורה התחננה נעמה לשופטים: 'ההרשעה תהרוס את כל הטוב שבניתי בחיים בגלל פשע שלא עשיתי'".

View this post on Instagram

A post shared by Alma Dishy (@almadishy) on

דישי התייחסה גם לדמיון הפיזי בינה לבין יששכר, מה שיכול אולי להסביר את השמועות על ליהוקה לסרט הפיקטיבי. "כבר כמה פעמים אמרו לי על הדימיון הזה, עכשיו, שהקור גובר וזה מתחיל לרדת מהכותרות אולי יש לי מחויבות בלתי נמנעת להעלות את זה. לבד. בכלא. ברוסיה". דישי דאגה גם לסמן את מוסקבה כמקום כתיבת הפוסט כאות הזדהות עם נעמה.