בזמן האחרון שמה של גוונית' פאלטרו מוזכר בעיקר בידיעות שצוחקות על כך שהשחקנית לא זוכרת באילו סרטים השתתפה, או מי שיחק לצידה. כעת, אחרי שנחשף שפאלטרו הייתה חלק מאחת החקירות החשובות ביותר בהוליווד, אפשר להניח את ההומור בצד ולתת כבוד לשחקנית.

ג'ודי קנטור ומייגן טוהיי הן עיתונאיות הניו יורק טיימס שחשפו את פרשת ההטרדות המיניות של המפיק ההוליוודי, הארווי ויינשטיין, ועכשיו הן מודות לזו שעזרה להן בחקירה. בראיון לתכנית הבוקר Today Show, השתיים הודו שפאלטרו הייתה מקור קריטי בחקירה.

לפני שנתיים, ויינשטיין היה אחד הגברים החזקים בהוליווד, אבל הכל השתנה ביום אחד ב-2017, כשמגזין הניו יורק טיימס פירסם חקירה שהתחילה את תנועת MeToo#. "קיווינו שהכתבה תחשוף את האמת בנוגע לאדם אחד, אבל הבנו שהכתבה הזאת היא רק ההתחלה", אמרה טוהיי. "גווינת' היא אחת הכוכבות הגדולות ביותר של הארווי, והוא הציג את עצמו כסוג של סנדק שלה לאורך השנים. אני חושבת שהרבה אנשים יופתעו לגלות שכל כך הרבה שחקניות פחדו ליצור איתנו קשר ולספר לנו איך הוא פגע בהן. גוונית' הייתה אחת הראשונות שהתקשרו אלינו, היא דרשה לעזור לנו בחקירה, אפילו כשויינשטיין הקדים למסיבה בבית שלה והיא נאלצה להתחבא בשירותים".

פאלטרו פרצה לתודעה בתפקידים בסרטים  "אמה" ו"שייקספיר מאוהב", שהופקו על ידי ויינשטיין. שנים לאחר מכן, היא הייתה אחת הראשונות שחשפו את ההטרדות. פאלטרו סיפרה בעבר כי כשהייתה בת 22, לפני הצילומים לסרט "אמה", הזמין אותה ויינשטיין לפגישת עבודה בסוויטה שלו במלון בבברלי הילס. כשהגיעה הוא הניח עליה את ידיו והציע שיעברו למיטה ושתעשה לו עיסוי. "הייתי ילדה, והייתי מבועתת", אמרה פאלטרו בראיון בעבר.