הישג חסר תקדים לתעשיית הטלוויזיה בישראל: ענקית הכבלים האמריקנית HBO, ששידרה את "משחקי הכס" ו"הסופרנוס", תשדר לראשונה בארה"ב סדרה שלמה שצולמה בארץ ודוברת רק עברית וערבית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדובר בסדרה "נערים" שתעסוק בסכסוך הישראלי- פלסטיני, וכל אנשי הצוות שלה, המפיקים, היוצרים וגם השחקנים, הם ישראלים: יהודים או ערבים. גם עלילת הסדרה מבוססת על סיפור אמיתי שקרה כאן בקיץ 2014: נקודת הפתיחה שלה היא חטיפת שלושת הנערים, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, והחיפושים אחריהם. אחרי מציאת גופות הנערים הסדרה ממשיכה לפעולת הנקם במסגרתה מוחמד אבו ח'דיר, הנער בן ה-16, נחטף ונשרף בעודו בחיים.

במוקד הסדרה היקרה ביותר שהופקה אי פעם בישראל עומד איש השב"כ מהחטיבה היהודית שחוקר את הרצח ובמחיר האישי שהוא נאלץ לשם עקבות החקירה. חלק מקווי העלילה חודדו לצרכים דרמטיים אבל הרוב נצמד לסיפור האמיתי ולמציאות, וגם השמות שבהם השתמשו היוצרים הם אמיתיים לגמרי. "התסריט ש-HBP אישרו היה יותר בדיוני מאמיתי ואני חשבתי שהמציאות שלנו היא מספיק דרמטית כדי שלא נצטרך להמציא שום דבר", מספר יוסף סידר, מיוצרי הסדרה.

אפילו כשהאבא של מוחמד אבו ח'דר מתקשר למשטרה להתלונן, המוקדנית בצד השני היא לא שחקנית: מדובר בהקלטה אמיתית של מוקדנית המשטרה מליל הרצח. "זה חשוב כי זה מייצר תחושה של אמת, תחושה של מציאות, והתחושה הזאת, לי היא מאוד חשובה בכל הדברים שאני עושה", מסביר חגי לוי שהיה שותף גם הוא בתהליך היצירה.

תאופיק אבו ואיל הוא היוצר השלישי של הסדרה שהיה אחראי לכתיבה ולבימוי של הצד הפלסטיני. בזכות מעורבותו, משפחתו של אבו ח'דר הסכימו לשתף פעולה בזמן שגורמים פלסטינים וה-BDS הפעילו עליו לחצים שלא ליטול חלק בסדרה ישראלית-אמריקנית. "לכל אחד תהיה ביקורת על הסדרה כי לא משנה מה תעשה, אתה אף פעם לא תספק", הוא מסכם.

הסדרה תשודר בישראל ב-HOT HBO, Yes EDGE, סלקום TV ופרטנר TV.