המגיש הוותיק, ירון לונדון, מסר היום (שלישי) את התנצלותו לאחר שאתמול התבטא שוב באופן מעורר מחלוקת בתכניתו בכאן 11 כשאמר: "ערבים הם פראי אדם". לאחר שהערוץ דרש ממנו לחזור בו, מסר לונדון: "אני מתנצל מעומק הלב".

לונדון טען כי הוא שמע את הקלטת התוכנית ואמר כי הוא הסתבך בלשונו ויש סיבה לעלבון. "הסברתי שיהודים תופסים את הערבים כפראי אדם רצחניים", מסר. "סביבתנו הגאוגרפית מאששת את התפיסה הזאת". לונדון הדגיש כי הוא לא התכוון לפרט הערבי, אלא להתנהגות החברות הערביות במדינות השכנות.

הוא הוסיף כי מדבריו שנאמרו בלהט הדיון ניתן היה לשמוע הכללה גורפת, ואמר: "על כך אני מתנצל מעומק הלב ומבהיר כי חלילה לי מלחשוב כי הערבים הם פראי אדם". עם זאת, הוא חידד כי על התבטאותו "הערבים רוצחים את עצמם" - אין בדעתו לחזור. 

הערוץ טען אמש כי מדובר "באמירה אומללה של פרובוקטור ולא של אושיית תרבות", וכי מצופה ממנו להתנצל - אחרת הוא צפוי לעונש השעייה. 

מכאן 11 נמסר בתגובה: "אנו מקבלים את ההתנצלות. אין בשידור הציבורי מקום להתבטאויות מסוג זה. אנו מזמינים את הצופות והצופים לכאן 11 הערב".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום