השחקנית המוערכת יונה אליאן קשת, שחלתה לאחרונה במחלת הנשיקה והתמודדה עם המחלה, השתחררה היום (ראשון) מבית החולים איכילוב בתל אביב. אליאן אושפזה במשך שבועיים במחלקה פנימית ד', ובמהלך אשפוזה נפוצו ברשת שמועות על מותה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"תודות גדולות לצוות המחלקה לפנימית ד' בבית החולים איכילוב בניהולו של פרופ' דודי זלצר, החל מהסניטר ועד לרופאים ולאחיות", מסרה עם שחרורה. הכוכבת הודתה לצוות "על המסירות, אהבה, דייקנות וההתעקשות על כל פרט. תודה שגאלתם אותי ממחלה כל כך לא נעימה עם שם כל כך רומנטי".

עוד מסרה היום אליאן עם שחרורה: "תודה רבה מעמקי ליבי על גילוי האהבה העצומים שהגיעו אליי עד למיטת האשפוז. לא כל אדם זוכה בחייו לשמוע ולקבל אהבה כזו וזו ההזדמנות להודות על החיבוק הגדול הזה שכל כך לא מובן מאליו". 

במהלך חרושת השמועות על מצבה הרפואי של אליאן התייחס אריאל קשת, בנם של ששי קשת ויונה אליאן, לאשפוזה. "לאימא שלי יש מחלת הנשיקה, לא סרטן סופני, לא שבץ, ולמיטב ידיעתי היא לא נפטרה מהתקף לב הבוקר...ואם כן היא מתפקדת נהדר יחסית למישהי כזאת", כתב בפייסבוק.

מערך פייק ניוז (צילום: חברת הסייבר ההגנתי ClearSky)
אחת ההודעות שהופצו על מותה של אליאן | צילום: חברת הסייבר ההגנתי ClearSky

"מחלת הנשיקה שהיא כן סובלת מאוד ממנה - היא מחלה מאוד לא נעימה בעיקר בגיל לא צעיר, והיא יכולה בהחלט לתקוף מערכות בגוף ולהגיע למצב של אישפוז ומתן טיפול אל תוך הווריד תוך כדי השגחה במחלקה פנימית בבית חולים". 

בריאיון לדני קושמרו ששודר ב"אולפן שישי" התייחס השחקן והזמר ששי קשת לשמועות שפורסמו - כתוצאה מפעילות של רשת מחשבים ושרתים מתימן. "הפיצו שמועות, זו הרגשה איומה ונוראה", אמר. "הדבר הכי קשה היה היום שבו הכריזו על 'מותה' - באמת, אני לא ידעתי על זה. חברים טובים שלנו ישבו במסעדה וקיבלו את ההודעה והם פרצו בבכי".

קשת הוסיף: "צלצלו אליי וניסו לברר וזה היה לא קל, כי אני קיבלתי את ההודעה ומסביבי ישבו המשפחה ואחותה וזה ולא אמרתי להם מילה כי לא רציתי להבהיל ולהפחיד אותם. זו הרגשה איומה ונוראה". 

על מפיצי השמועות אמר קשת: "מצד אחד יש כזו אהבה עצומה מהציבור שזה מרגש אותנו, מצד שני יש את האנשים האלה שמתפרעים ברשתות וכותבים מה שעולה על דעתם בבוטות איומה".