ההתגייסות ברשתות החברתיות הקוראת לציבור הישראלי לצאת ולהצביע ביום שלישי הקרוב קיבלה חיזוק משמעותי של מיטב אמני וסלבריטאי ישראל. אפרת גוש, חיים יבין, ליאור נרקיס, אייל גולן, עומר אדם, צביקה הדר, קרן מור, אייל שני, שלומי שבן, אלי פיניש, אייל קיציס, ברלד וגם בר רפאלי הצטלמו לקמפיין "בחירות 2013 – הפעם כולם מצביעים".

מאחורי התנועה עומדים פעילי המחאה החברתית רגב קונטס, שיר נוסצקי ורועי נוימן במטרה להעלות את אחוזי ההצבעה שהגיעו בבחירות 2009 לשפל של פחות מ-65%. נוסצקי הסבירה מדוע בחרו להתמקד בקמפיין שלהם דווקא באחוזי ההצבעה: "כשניסינו לברר מאיפה מגיע הנתון המזעזע הזה שלמעלה משליש מהציבור הישראלי לא יצא להצביע בבחירות האחרונות, גילינו לצערנו שהגישה של רוב הישראלים לפוליטיקה היא ייאוש וציניות". קונטס הוסיף, "רבות דובר על 'העם שהתעורר' אבל המחאה הפכה חלק גדול מהאנשים מפסיביים לעוד יותר פסיביים – תנהיגו אותנו, תגידו לנו לאן ללכת ומה לעשות ולמי להצביע, או שנשב בבית מיואשים וזאת הסיבה לכותרת שלנו 'תבחרו, או שייבחרו בשבילכם'".

בר רפאלי, שהצטלמה לפני כשבוע לקמפיין הסבירה, "כשהזמינו אותי לקחת חלק בקמפיין לא היססתי לרגע. אני שומעת המון אנשים שמדברים איתי על מה מפריע להם, לכן זה לא נתפס בעיני שכל כך הרבה מתוכם בוחרים להישאר בבית ולא להצביע. חלק מלהיות ישראלי זה לקחת אחריות על מה שקורה במדינה שלך".

>> השתכנעם לצאת להצביע ועדיין לא יודעים למי? היכנסו לממשק האינטראקטיבי של mako ובידקו את עצמכם