אולמרט ולבני לא מאיימים על נתניהו (öéìåí: חדשות 2)
אולמרט ולבני לא מאיימים על נתניהו | öéìåí: חדשות 2

במערכת הפוליטית ממתינים במתח להחלטתם של אהוד אולמרט וציפי לבני האם יתמודדו בבחירות הקרובות, אך מסקר שמפרסם עיתון מעריב עולה כי שני ראשי הממשלה לשעבר שעמדו בראש קדימה אינם מאיימים על כוחו של בנימין נתניהו. סקר אחר שפורסם ב"הארץ" מראה, עם זאת, כי הציבור סבור שלבני נתפסת כ"מועמדת המתאימה ביותר לראשות הממשלה", מול נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בקדימה מפעילים לחצים כבדים על אהוד אולמרט לשוב להנהיג את המפלגה ומקווים גם לחזרתה של לבני, כדי לכרסם במעמדו האיתן של ראש הממשלה נתניהו, אך נראה שהציבור לא ממש מתרשם. סקר שערך אמש מכון "TNS טלסקר" ופורסם ב"מעריב" מעלה כי מפלגה בראשותם של אחד מהשניים, תשיג רק 10 מנדטים לעומת 29 להם זוכה הליכוד בראשות נתניהו. הסקר אף חוזה כי במצב הנוכחי, לפיו בראשות קדימה עומד שאול מופז, תזכה המפלגה לשלושה מנדטים בלבד.

לבני הכי מתאימה להתמודד על תפקיד רה"מ מו (öéìåí: חדשות 2)
לבני הכי מתאימה להתמודד על תפקיד רה"מ מו | öéìåí: חדשות 2

ועדיין, ציפי לבני נתפסת כמתאימה ביותר לתפקיד ראש הממשלה בהתמודדות מול נתניהו - יותר מאולמרט. סקר שערך מכון "דיאלוג" ופורסם בעיתון הארץ מגלה כי הציבור סבור שנתניהו הוא המועמד המתאים ביותר לראשות הממשלה והוא זוכה לתמיכה של 62-57 אחוז. לבני גורפת את אחוזי התמיכה הגדולים ביותר אחריו. על פי הסקר, 28% מהנשאלים הביעו את תמיכתם בלבני, לעומת 24% שסברו כי אולמרט הוא המועמד המתאים לתפקיד. שלי יחימוביץ' מקבלת 17%, שאול מופז 16% ואהוד ברק 15%.

"יש עתיד": 17 מנדטים, בטרם הוצגה הרשימה

על פי הסקר ב"מעריב", מתחזק כוחה של מפלגתו הנבנית של יאיר לפיד. תוצאות הסקר מעלות כי מפלגתו תזכה בבחירות הקרובות ל-17 מנדטים, וזאת בטרם הוצגה רשימת המועמדים המלאה.

"יש להקים מדינה פלסטינית", לפיד (צילום: AP)
יאיר לפיד מתחזק | צילום: AP

עם זאת, במידה ותרחיש חזרתו של אהוד אולמרט למערכת הפוליטית ולראשות מפלגת קדימה יתממש, צפוי לפיד לאבד מכוחו. במקרה שכזה, צופה הסקר כי כוחה של "יש עתיד" יחלש והיא תזכה ל-13 מנדטים בבחירות הקרובות.

על פי הסקר, במקרה של התמודדות מפלגה בראשות אולמרט ולבני הליכוד מקבל 29 מנדטים, העבודה 16, יש עתיד 13, ישראל ביתנו 12, ש"ס 9, מפלגת אולמרט- לבני 10, קדימה 3, מרצ 3, האיחוד הלאומי 2, הבית היהודי 5, יהדות התורה 5, עצמאות 2, חד"ש 4, בל"ד 3, רע"מ-תע"ל 4.