סקר מפלגות מרכז
הרוב חושבים שכולם אשמים באותה מידה

התרסקותה של מפלגת קדימה מותירה חור במרכז המפה הפוליטית הישראלית. למרות ששלוש מפלגות מציגות עצמן כמפלגת מרכז, על פי הציבור, אף אחת מהן לא ממש נתפסת ככזאת. מסקר של פאנלס פוליטיקס עולה ש-35 אחוזים מהישראלים טוענים שאין למעשה מפלגת מרכז. האחרים מציינים מעט יותר את יש עתיד (27%) ואת העבודה (21%) ובמידה פחותה (17%) את התנועה של ציפי לבני.

עוד עולה מהסקר שכמחצית מהמשיבים (48 אחוזים), מטילים את האחריות לאי הקמת גוש מרכז שמאל על שלושת מנהיגי מלפגות המרכז במידה שווה. ובכל זאת, 23 אחוזים מהנשאלים סברו שהאשמה הגדולה ביותר שייכת לציפי לבני, 8 אחוזים סבורים ששלי יחימוביץ' היא האחראית לכך שאין מפלגת איחוד מרכז שמאל, ו-4 אחוזים הטילו את האשמה על יאיר לפיד, מנהיג תנועה יש עתיד.

לדעת המשיבים כל המפלגות הללו ירצו להצטרף לממשלת נתניהו הבאה כאשר יש עתיד מובילה עם 44 אחוזים מהנשאלים שסברו שהיא תצטרף לממשלתו של נתניהו, אם אכן ייבחר לראשות הממשלה. 37 אחוזים מהציבור סבור שמפלגת העבודה תהיה בקואליציה, ו-31 אחוזים חושבים שמלפגתה של לבני תהיה בממשלה הבאה.

>> לבני: "קיוותי שאמא שלי לא שומעת אותי אומרת 2 מדינות ל-2 העמים"

כשמפלחים את השאלה לפי מצביעים מגלים ש-54 אחוזים ממצביעים עתידיים של "יש עתיד" רוצים שמפלגתם תהיה חלק ממשלת נתניהו. זאת לעומת מחצית ממצביעי העבודה שסבורים שעל מפלגתם להישאר באופוזיציה.  אצל לבני, 45 אחוזים מהמצביעים העתידיים סבורים שעל המפלגה להיכנס לקואליציה, זאת לעומת 40 אחוזים הטוענים שעליהם להישאר מחוץ לממשלה.

סקר מפלגות מרכז
יש עתיד תרוץ לממשלת נתניהו?
>> הערב בקשת אחרי מאסטר שף, "בחירות אישיות" עם יעקב אילון