הסערה סביב דבריו של נפתלי בנט בנוגע לאפשרות שהיה מסרב פקודה, במידה שהיה צריך לפנות התנחלויות, ולצידה המתקפה מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא שוככת. הליכוד השיק קמפיין נגדו ומהצד השני חבריו לסיירת פרסמו מכתב תמיכה בו.

סקר פאנלס 23.12
גוש הימין גובר על גוש השמאל

אך למרות הדברים ולמרות הסערה, מסקר שנערך על ידי "פאנלס פוליטיקס" עבור mako, עולה כי "הבית היהודי" כלל לא מושפעת מההתבטאות ושומרת על כוחה עם 13 מנדטים. עוד עולה מהסקר, שנערך בקרב 718 משיבים אתמול, כי הליכוד ביתנו שומרת על כוחה מהסקר הקודם (13.12) עם 36 מנדטים, גם העבודה שומרת על 18 המנדטים וש"ס היא המפלגה הרביעית בגודלה עם 10 מנדטים.

בסקר בדקנו גם איך מגיב הציבור הישראלי להתבטאות של בנט. רוב הציבור (42%) מאמין לבנט בוויכוח מול הליכוד. בקרב מצביעי הליכוד ביתנו 45% מהנשאלים תומכים בדברי נתניהו. ו-92% ממצביעי הבית היהודי מאמינים לבנט. ככלל, נראה שהסערה רק איחדה את מצביעי הבית היהודי סביב יו"ר המפלגה – 54% מהם אמרו שהערכתם לבנט רק עלתה בעקבות הדברים ו-85% חושבים שנתניהו טעה כשיצא נגד בנט.

סקר נפתלי בנט 23.12
מצביעי הבית היהודי מתלכדים סביב בנט

מנגד, מצביעי הליכוד ביתנו, שנוטים יותר לתמוך בעמדת הליכוד ביתנו בפרשה, אינם עושים זאת בנחרצות גבוהה כל כך וגם הם מתקשים להחליט אם נתניהו נוהג נכון (41%) או לא נכון (38%) כאשר הוא תוקף את נפתלי בנט בנושא סרבנות.